Підакцизна продукція, як джерело наповнення бюджету

Підприємствами Полтавської області проводиться виробництво таких видів підакцизної продукції, як: тютюнові вироби, нафтопродукти, лікеро-горілчані вироби, пиво, вино, транспортні засоби. Зокрема, у 2012 році до Державного бюджету вони сплатили понад 6,2 млрд.грн. акцизного податку із ростом до 2011 року на 115,7%. Найбільшим платником акцизного податку в області є виробник тютюнових виробів ПАТ „Джей Ті Інтернешнл Україна”. Зокрема за минулий рік підприємство наростило обсяги виробництва тютюнових виробів на 3,7% Продукція підприємства реалізується на території України, а також експортується. Найбільшими покупцями за межами України є Грузія, Молдова, Азербайджан, Вірменія.

У минулому році до бюджету було сплачено 5,5 млн.грн. акцизного податку з лікеро-горілчаних виробі, що на 36,9% менше показника за 2011 рік. Виробниками лікеро-горілчаних виробів в області, є: ПрАТ „Полтавський лікеро-горілчаний завод”, ПрАТ „Кременчуцький лікеро-горілчаний завод”, ПрАТ „Концерн „Біг-М”.

ПАТ „Укртатнафта”, як виробник нафтопродуктів в області, збільшило сплату акцизного податку у 2012 році на 27% у порівнянні з 2011 роком. ТОВ „ВО „Кременчуцький автоскладальний завод” навпаки зменшив відповідні надходження за аналогічний період на 25,9%.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації

та громадськістю ДПС у Полтавській області