Результати першого року роботи реформованої ДПС у Полтавській області

Перетворення у 2012 році податкових органів на службу сервісного зразка стимулювало рівень надходжень до державної та місцевої скарбниць. За підсумками 2012 року до бюджетів усіх рівнів податковими службами області мобілізовано платежів в сумі майже 19 млрд.грн., або з приростом до минулорічного рівня на 1, 2 млрд.грн.

У 2012 році підприємствами Полтавської області сплачено до державного бюджету суму податку на додану вартість в розмірі 2,7 млрд.грн. У порівнянні з 2011 роком, збір податку збільшився на 490,5млн.грн., або на 22,1 %.

Збільшення рівня надходжень відбувається на тлі докорінного реформування податкової служби, зміни методів її роботи, насамперед, послаблення фіскального тиску на підприємницькі кола та зменшення кількості перевірок.За результатами вжитих контрольно-перевірочних заходів органами ДПС області протягом 2012 року упереджено безпідставне відшкодування ПДВ з бюджету у розмірі 636,9 млн.грн. або 26,6% від загальної заявленої до відшкодування суми податку. Це на 382,7 млн.грн. або в 2,5 рази більше ніж у минулому році.

Підрозділами податкового контролю протягом 2012 року здійснено всього 2 665 документальних перевірок, в т.ч. 388 планових та 2 277 позапланових перевірок.

За результатами перевірок до державного бюджету донараховано – 471,8 млн.грн., з яких узгоджено податкових зобов’язань – 249,8 млн.грн., що на 75,6 млн.грн. більше, ніж у 2011 році.

Значну увагу приділяє ДПС у Полтавській області і боротьбі з правопорушеннями у сфері податкового законодавства. Так, за підсумками 2012 року (до набрання чинності Кримінальним процесуальним кодексом України) підрозділами податкової міліції Полтавської області викрито 99 злочинів у сфері оподаткування, 38 з яких (38,4%) мають ознаки тяжких і особливо тяжких. 27 викритих злочинів пов'язані із умисним ухиленням від сплати податків (за ознаками ст. 212 КК України), у т.ч. 13 – в особливо великих розмірах (ч.3 ст. 212 КК України).

У грудні 2012 року в рахунок відшкодування збитків по кримінальним правопорушенням, що перебувають в провадженні, забезпечено надходження 260,6 тис. грн. несплачених податків з підприємств, що взаємодіяли з "конвертаційним центром".

З огляду на те, що факти зловживань працівниками податкової служби службовим становищем негативно впливають на загальний імідж органів державної податкової служби України, профілактика та попередження вчинення працівниками податкової служби області злочинів у сфері службової діяльності, корупційних правопорушень, а також порушень вимог чинного законодавства працівниками знаходиться на постійному контролі відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Полтавській області та адміністрації податкових органів області.

З метою попередження вчинення працівниками податкової служби області злочинів у сфері службової діяльності, корупційних правопорушень, а також порушень вимог чинного законодавства упродовж 2012 року працівниками відділу внутрішньої безпеки здійснено 392 профілактичних заходи, серед яких лекції, бесіди у колективах податківців, офіційні застереження за результатами службових перевірок тощо. Питання протидії корупції систематично розглядається на засіданнях колегії ДПС в області.

Шановні платники податків! Якщо вам стали відомі факти протиправних чи корупційних дій з боку працівників органів ДПС, звертайтеся на сервіс "Пульс податкової"! Зателефонувавши на цілодобову "гарячу" лінію за номером (044) 284-00-07, ви можете висловити свої пропозиції та побажання щодо роботи служби або заявити про порушення з боку працівників податкової служби. Працівники ДПС України не лише приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки і вжиті заходи. "Пульс податкової" забезпечує зворотній зв'язок з платниками податків.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області