Працівниками податкової міліції припинено масове незаконне виробництво небезпечної для життя та здоров`я горілчаної продукції

Крім того, що внаслідок незаконного виготовлення і реалізації алкогольної продукції бюджет держави щомісячно недоотримує тисячі гривень у вигляді несплаченого акцизного податку, а купуючи такі товари, споживач мимоволі "інвестує" тіньовий бізнес, нерідко фальсифіковані алкогольні напої несуть загрозу здоров'ю і життю людини при вживанні. Саме тому посилення контролю ринку підакцизної продукції і в подальшому залишається одними із пріоритетних напрямів діяльності підрозділів податкової міліції.

У січні поточного року до відділу податкової міліції Кременчуцької ОДПІ звернувся мешканець м.Кременчука, який на одній з оптових баз придбав горілку, вживання якої призвело до його госпіталізації. Лікарями було поставлено діагноз – отруєння сурогатом алкоголю.

Проведеними оперативно-розшуковими заходами працівниками податкової міліції встановлено не лише продавців цієї горілки, але і організатора її виготовлення і розповсюдження. Ним виявився 46 річний мешканець м.Кременчука, який на налагодив аж чотири "підпільні" гуральні, де спирт змішувався з водою, а отримана таким чином спиртовмісна суміш під виглядом горілки розливалася у тару для продажу та оклеювалась підробними марками акцизного податку. При цьому, "горілчаний магнат" працював з розмахом – фальсифікована горілка розливалася не лише у пляшки, а й у тетрапакети об'ємом 10 та 35 літрів.

На підставі дозволу суду працівниками податкової міліції проведено ряд обшуків в житлових і гаражних приміщеннях, а також на складах і оптових базах, де здійснювалося виготовлення, зберігання і реалізація незаконно виготовлених алкогольних напоїв. За результатами обшуків з незаконного обігу вилучено 1 300 літрів спирту, майже 2 500 літрів фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів, понад 100 тисяч штук марок акцизного податку з ознаками фальсифікації, обладнання для виготовлення та розливу алкогольної продукції. Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму близько 300 тис. грн.

Зразки горілчаних виробів і марок акцизного податку направлено у відповідні органи для проведення експертних досліджень.

Розпочато кримінальне провадження за ознаками ст. 204 Кримінального Кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), в рамках якого проводиться комплекс оперативно-слідчих заходів щодо встановлення повного кола осіб, причетних до нелегального промислу.

Прес-офіцер УПМ ДПС у Полтавській області

СКОБЕЛЬСЬКИЙ ДМИТРО