Адміністрування єдиного податку з юридичних осіб

Платники єдиного податку - юридичні особи четвертої та шостої групи подають податкову звітність за 2012 рік за формою декларації, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 № 1688 „Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку" (далі - Наказ № 1688).

Відповідно до пункту 46.4 статті 46 Кодексу у разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід'ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.

У доповненні рекомендуємо зазначити наступну інформацію по показникам розрахунку податкового зобов'язання для платників єдиного податку шостої групи:

- суму доходу за податковий (звітний) період, що оподатковується за ставкою 7 або 10 відс.;

- суму доходу, що перевищує обсяг доходу, визначений підпунктом 6 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Кодексу;

- суму доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначені у главі 1 розділу XIV Кодексу;

- суму доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;

- суму єдиного податку за податковий (звітний) період.

Звертаємо увагу на те, що з 4 січня 2013 року набрав чинності Закон України від 20.11.2012 № 5503-УІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків та зборів" (далі - Закон №5503), яким скасовано обмеження середньооблікової кількості працюючих та знижено ставки з 7 та 10 відс. до 5 та 7 відс. відповідно для платників єдиного податку - юридичних осіб шостої групи.

Крім того, пунктом 29 Закону №5503 визначено, що заява про застосування спрощеної системи оподаткування подається за вибором платника податків в один із таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області