Двадцять четверта річниця виводу військ колишнього СРСР з Афганістану: спогади та сьогодення

Щороку 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виводу військ колишнього СРСР з Афганістану. З цієї нагоди, за багаторічною традицією, в Державній податковій службі Полтавщини проводяться заходи з вшанування колишніх воїнів-інтернаціоналістів. На сьогоднішній день серед працівників та пенсіонерів органів державної податкової служби Полтавщини на обліку Місцевого осередку ВГО „Асоціація ветеранів ДПС України” перебувають 9 учасників бойових дій на території інших держав, в обласній ДПС працює вдова загиблого в Афганістані нашого земляка.

На урочистий прийом з нагоди вшанування воїнів-афганців, організований цього року в ДПС у Полтавській області місцевим осередком ветеранів-податківців разом з Полтавським обласним відділенням Української спілки ветеранів Афганістану прийшли голова податкової служби області Володимир Задорожний, керівники ветеранського осередку податківців Микола Сасун і профспілки Ольга Клочко, а також заступник почесного голови Полтавського обласного відділення УСВА Михайло Кудряшов.Від імені податківців області Володимир Задорожний привітав учасників бойових дій на території інших держав побажав їм довгих років життя, мирного неба над головою та вручив матеріальну допомогу.

Під час зустрічі колишні воїни-афганці обмінялися спогадами про бойові дії та думками щодо соціального захисту інтернаціоналістів і їх ролі у патріотичному вихованні молоді. Слід зазначити, що учасники бойових дій - члени Асоціації ветеранів ДПС України беруть активну участь у патріотичному вихованні молоді. Зокрема, пенсіонер Решетилівського відділення Полтавської МДПІ, кавалер двох орденів Червоної Зірки колишній командир танку Василь Шапошник, який очолює Решетилівський районний осередок спілки ветеранів Афганістану, в 2011 році презентував збірку своїх військових спогадів „Команда 20А”, яку згодом було подаровано десяткам навчальних закладів та бібліотек області. Пенсіонер податкової міліції колишній снайпер Володимир Дрига очолює осередок спілки ветеранів Афганістану в Кобеляцькому районі. Голова первинного осередку ВГО „Асоціація ветеранів ДПС України” ДПІ у м. Полтави колишній начальник штабу зенітно-артилерійського полку Микола Слісаренко з року в рік проводить численні зустрічі з учнями середніх шкіл обласного центру. Сдпрі ДПІ у м.Полтаві колишній боєць спецзагону прикордонних військ Юрій Янченко опікується вихованцями Полтавського дитячого військово-спортивного центру „Воїн”.

На завершення зустрічі її учасники поклали квіти до пам’ятного знаку „Синам Полтавщини, загиблим в Афганістані” та відвідали збори громадськості і концерт, що відбулися в Полтавському міському будинку культури під егідою Полтавської обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування і громадських організацій.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Полтавській області