ІНФОРМАЦІЯ про результати роботи підрозділів податкової міліції ДПС у Полтавській області у січні 2013 року

Зусилля податкової міліції у 2013 році спрямовані на детінізацію економіки держави та забезпечення контролю за повнотою сплати до бюджету податків, зборів, обов'язкових платежів шляхом викриття і руйнування схем ухилення від оподаткування.

Крім цього, у зв'язку із створенням, відповідно до Указу Президента України від 24.12.2012 №726/2012, Міністерства доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної митної служби України та Державної податкової служби України, на податкову міліцію також покладається контроль за повнотою надходжень до бюджету платежів, адміністрування яких здійснюють митні органи.

За результатами роботи підрозділів податкової міліції у січні 2013 року, в Єдиному реєстру досудових розслідувань обліковано 62 викритих кримінальних правопорушень у сфері оподаткування, із сумою завданих збитків понад 100 млн. грн. 10 викритих правопорушень кваліфікуються за ознаками тяжких злочинів, у т.ч. 6, пов'язаних з умисним ухиленням від сплати податків в особливо великих розмірах.

Зокрема, у ході проведених оперативних заходів виявлено 2 факти експорту товарів до офшорів та країн з пільговим оподаткуванням на загальну суму 126,5 млн. доларів США, під час яких з метою заниження об'єкту оподаткування були використані схеми ухилення від сплати податків і митних платежів на загальну суму близько 80 млн. грн. По даним фактам розпочаті кримінальні провадження за ознаками ч.3 ст.212 КК України.

Крім цього, попереджено незаконне відшкодування з бюджету податку на додану вартість на суму майже 16 млн. грн.

У ході забезпечення контролю за витратами бюджетних коштів, зокрема виділених із бюджету на проведення закупівель товарів і послуг за державні кошти, викрито 2 кримінальних правопорушення, пов'язаних із завищенням вартості виконаних робіт на суму 300 тис. грн.

За результатами вжитих оперативних заходів щодо протидії незаконному обігу підакцизних товарів, припинено 6 незаконних виробництв підакцизної продукції, у т.ч. 2 – паливно-мастильних матеріалів та 4 – лікеро-горілчаної продукції. Із незаконного обігу вилучено товарів на суму 370 тис. грн., у т.ч. спирту на суму 100 тис.грн. та незаконно виготовленої горілки на суму 171 тис. грн. Розпочато 1 кримінальне провадження за фактом незаконного виготовлення і збуту підакцизних товарів (ст.204 КК України).

Слідчими податкової міліції закінчено розслідуванням та направлено на розгляд суду з обвинувальним актом 5 кримінальних проваджень. По закінчених провадженнях до бюджету відшкодовано збитків на суму 1,5 млн. грн.

УПМ ДПС у Полтавській області