Електронне звітування за допомогою касової техніки – швидко та просто!

Державна податкова служба у Полтавській області нагадує суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, що з 1 січня 2013 року набрали чинності зміни до Закону України „Про застосу­вання реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громад­ського харчування та послуг”, якими передбачено створення реє­страторами розрахункових операцій контрольних стрічок в електронному вигляді.

Запровадження контрольної стрічки в електронному вигляді є позитивною тенденцією до спрощення документообігу. По-перше, це дасть змогу суб'єктам господарювання не друкувати на папері й не зберігати протягом трьох років паперову контрольну стрічку РРО, а по-друге, у разі використання сучасної касової техніки - не подавати щомісяця звітність про використання РРО до ДПС України. Крім того, запровадження електронної контрольної стрічки для деяких видів готівкових операцій дасть змогу ще більше скоротити кількість контрольних заходів, адже виявлення порушників стане можливим виключно аналітичними методами.

Всього на Полтавщині здійснюють діяльність із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій 3218 суб'єктів господарювання, які зареєстрували в органах ДПС 7160 РРО. Слід зазначити, що на даний час лише 123 реєстратори розрахункових операцій забезпечують передачу контрольної звітної інформації до Державної податкової служби України.

Враховуючи актуальність даного питання ДПС у Полтавській області, нагадує, що суб’єкти господарювання, які працюють з касовими апаратами, повинні придбати реєстратори розрахункових операцій нового покоління, або модернізувати існуючі. В разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, по дротових або бездротових каналах зв'язку з 1 липня 2013 року до суб’єктів господарювання будуть застосовуватись штрафні (фінансові) санкції згідно чинного законодавства.

 

Лариса Бондар,

начальник відділу моніторингу грошових операцій

управління податкового контролю

Державної податкової служби у Полтавській області