Податкова міліція продовжує скорочувати податковий борг

Одним із завдань податкової міліції є викриття правопорушень, пов'язаних з ухиленням від сплати податкового боргу підприємствами - боржниками та запобігання фіктивному банкрутству.

На даний час на обліку в ОДПС перебуває понад 3,2 тис. підприємств-боржників, сума податкового богу яких перед державним та місцевими бюджетами складає майже 800 млн. грн.

У поточному році податковою службою області в рахунок погашення податкового боргу забезпечено надходження до зведеного бюджету коштів у сумі 13,7 млн. грн. Працівниками податкової міліції в рахунок погашення податкового боргу мобілізовано 1,7 млн. грн.

Виявлено ряд випадків передачі, з метою ухилення від сплати зобов’язань, майна СГД-боржників третім особам. Податковою міліцією застосовано 11 адміністративних арештів такого майна та стягнуто до бюджету 329,6 тис. грн. боргу.

Крім цього, обліковано 3 кримінальні правопорушення, пов’язані з незаконним відчуженням заставного майна.

Так, працівниками ВПМ Лубенської ОДПІ у ході перевірки стану збереження заставного майна підприємства-боржника, що займається будівництвом, припинено спробу його відчуження на користь третіх осіб. У зв’язку із несплатою податків посадовими особами вказаного підприємства, належні йому транспортні засоби були описані у податкову заставу, що забороняє їх відчуження без згоди органу державної податкової служби. Незважаючи на це, при наявності податкового боргу у сумі близько 2 млн. грн., посадові особи підприємства допустили продаж вказаних транспортних засобів, а отримані кошти у сумі 200 тис. грн. привласнили. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст. 364 КК України (зловживання службовими становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Всього, за результатами проведених працівниками податкової міліції слідчо-оперативних заходів, у поточному році розпочато 7 кримінальних проваджень стосовно посадових осіб СГД-боржників та банкрутів.

Зокрема, у березні поточного року встановлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами одного з підприємств-великих боржників м.Полтави, які на протязі останніх двох років безпідставно формували власний податковий кредит за рахунок відображення в документах податкової і бухгалтерської звітності безтоварних операції. За результати цих "махінацій" посадові особи підприємства ухилилися від сплати податку на додану вартість на суму сумі 1,7 млн. грн.

По даному факту розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 3 ст.212 КК України (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).