25 особистих прийомів провели керівники податкових органів області з початку року

З початку року до ДПС у Полтавській області надійшло 165 письмових звернень громадян, що на 77 звернень менше, ніж за відповідний період 2012 року (242 звернення), з них: 142 заяви (86,1%) та 23 скарги (13,9%).

Питання, з якими найчастіше звертаються громадяни протягом стосуються роз’яснень норм чинного податкового законодавства. Крім цього запитувачів цікавить: інформація про ухилення від сплати податків, контрольно-перевірочну роботу, оподаткування доходів підприємницької діяльності, податку на доходи фізичних осіб, та питання фінансового забезпечення колишніх працівників органів ДПС. За соціальним станом склад заявників традиційний: 51 звернення надійшло від суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, 15 звернень - від колишніх працівників органів ДПС, у 87 зверненнях соціальний стан не вказувався, а від інших категорій громадян (пенсіонерів, робітників, депутатів різних рівнів, самозайнятих осіб) - надійшло 12 звернень. На всі звернення фахівцями органів ДПС області були надані своєчасні відповіді в терміни, передбачені законодавством. Крім цього Державною податкової службою у Полтавській області та підпорядкованими податковими інспекціями з початку року було перевірено та надано відповіді без порушення терміну на 23 скарги. За результатами розгляду: 1 скарга була на недоліки в роботі, 22 - на неправомірні дії працівників органів ДПС. Жодна із скарг не підтвердилась.

З найбільш гострими проблемами, які потребують негайного вирішення, громадяни звертаються на особистий прийом до керівництвом податкових органів області. Так, впродовж січня - березня поточного року керівництвом податкової служби області було проведено 25 особистих прийомів громадян, а саме: 2 - заступниками голови ДПС у Полтавській області, 1 - начальником підвідомчої податкової інспекції, 21 – заступниками начальників підвідомчих податкових інспекцій, 1 - іншою посадовою особою підвідомчих податкових інспекцій. Фактів порушень посадовими особами органів податкової служби положень Закону України „Про звернення громадян”, не виявлено.

Сектор із забезпечення доступу до публічної інформації та

розгляду звернень громадян ДПС у Полтавській області