Нові марки акцизного податку вже з 1 травня

З 27.03.2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №188 “Деякі питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. Відповідно даної постанови затверджено нові зразки марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв як вітчизняного, так і імпортного виробництва, що запроваджуються з 1 травня 2013 року.

До завершення здійснення заходів з утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів функції таких органів, що передбачені Положенням про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1251, покладаються на органи державної податкової служби та митні органи.

Що ж змінилося у відповідності до даної постанови? Затверджено нові зразки марок акцизного податку для маркування алкогольної продукції з удосконаленим ступенем захисту, що в свою чергу дозволить забезпечити вжиття додаткових заходів протидії незаконному обігу алкогольної та тютюнової продукції. Змінилася вартість марок акцизного податку:

- для алкогольних напоїв з 0,103 грн. за одиницю до 0,27 грн.

- для тютюнових виробів з 0,055 грн. за одиницю до 0,142 грн.

Фактично, з 1 травня 2013 року продаж старих марок акцизного податку підприємствам виробникам алкогольної та тютюнової продукції області буде припинено.

Відповідно частини 4 статті 11 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (із змінами та доповненнями) у разі зміни зразка марок акцизного податку раніше закуплені платником акцизного податку марки попереднього зразка застосовуються таким платником для маркування вироблених, ввезених на митну територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів протягом 12 місяців з дати запровадження марок нового зразка. Алкогольні напої, марковані марками попереднього зразка, можуть перебувати в обігу протягом 12 місяців з дати запровадження марок нового зразка, а по закінченню цього терміну марки попереднього зразка на таких алкогольних напоях підлягають обміну на марки нового зразка. Тютюнові вироби, марковані марками попереднього зразка, що перебувають в обігу після 12 місяців з дня запровадження марок нового зразка, вважаються такими, що немарковані. Заміна залишків раніше закуплених платниками марок акцизного податку попереднього зразка, а також марок попереднього зразка на нереалізованих алкогольних напоях протягом визначеного цим абзацом строку реалізації марками нового зразка проводиться безоплатно в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

РУ САТ ДПС України у Полтавській області