Адміністративна відповідальність за порушення, допущені при ліквідації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців

Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлено адміністративну відповідальність за порушення установленого порядку, несвоєчасного, неповного або проведення з порушенням установленого порядку інвентаризації майна, порушення порядку проведення оцінки майна, складення ліквідаційного балансу (проміжного балансу), розподільчого балансу, передавального акта під час припинення юридичної особи та фізичної особи-підприємця.

Статтею 1666 КУпАП передбачено накладення штрафу за вищезазначені порушення, а також ухилення голови комісії з припинення юридичної особи та фізичної особи підприємця, від вищевказаних дій; неподання, несвоєчасне подання або подання не в повному обсязі на вимогу органів державної податкової служби або Пенсійного фонду України для проведення позапланових перевірок первинних документів, податкової звітності та інших документів, що пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів. Санкції по вищевказаним порушенням становлять від шістдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 1020 до 1700 грн.

Виявлення даних правопорушень відбувається в тому числі і під час супроводження справ про визнання боржників банкрутами. Зокрема, у першому кварталі 2013 року органи державної податкової служби у Полтавській області були учасниками судових проваджень в 202 справах про визнання боржника банкрутом.

Розгляд справ всіх вищезазначених правопорушень (у тому числі вирішення питань про накладення адміністративних стягнень на осіб, які притягуються до відповідальності у таких справах) належить до компетенції органів Державної податкової служби України, Державного фінансового контролю в Україні, а також Державної реєстраційної служби України.

Управління правової роботи

ДПС у Полтавській області