Тема семінару у Полтаві – податкові новації

14 грудня в обласному центрі пройшов одноденний регіональний семінар-нарада для працівників податкових органів Полтавщини на тему: „Податковий кодекс України: новації в обчисленні та адмініструванні податків” за участю майже 300 провідних фахівців Державної податкової служби регіону.

Відкрив семінар заступник голови ДПА в області Андрій Скляренко. „1 січня 2011 року набирає чинності прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом України Податковий кодекс, основним стратегічним завданням якого – є якісне обслуговування платників податків. Відповідно до цього документу податкове законодавство зазнало суттєвих змін. Саме тому, на сьогоднішній день цей законодавчий документ нагально потребує термінового всеоб’ємного вивчення та доведення його положень до платників податків з компетентними коментарями провідних фахівців податкової служби Полтавщини.”, - зазначив Андрій Сергійович. З цією метою відповідні семінари-наради стосовно застосування норм Податкового кодексу для фахівців органів ДПС та платників податків до кінця тижня пройдуть в усіх органах державної податкової служби області.

Під час семінару податківці проаналізували новації в обчисленні та адмініструванні податків відповідно до положень нового Податкового кодексу та намітили для себе першочергові завдання для вирішення. Серед них, як зауважив Андрій Скляренко на короткому брифінгу для преси, що відбувся в рамках семінару - на першому місці організація широкомасштабної роботи по роз’ясненню окремих розділів Податкового кодексу України, в ході якої проводитимуться тематичні семінари з платниками податків, засідання „круглого столу”, сеанси телефонного зв’язку „гаряча лінія”, прес-конференції, брифінги, та інші заходи з громадськістю. На Web-сайті ДПА у Полтавській області вже створено окремий банер „Податковий кодекс”, в якому розміщується актуальна інформація із зазначених питань. Триває обговорення Податкового кодексу України на форумі веб-сайту ДПА України. Активна робота по обговоренню розділів Податкового кодексу проводитиметься і за допомогою засобів масової інформації регіону.

З 11 грудня 2010 року в кожному податковому органі Полтавщини створені та працюють постійно діючі консультаційні центри з питань роз’яснень застосування норм Податкового кодексу України з подовженим робочим часом та роботою у вихідні та святкові дні. До роботи у цих новостворених центрах залучаються найдосвідченіші фахівці функціональних структурних підрозділів органів державної податкової служби, а також, за можливості, волонтери та представники громадських організацій. Зокрема, консультаційний центр з питань роз’яснень застосування норм Податкового кодексу України Державної податкової адміністрації у Полтавській області працює за адресою: вул.. Фрунзе 4, телефон: (0532) 50-35-20.

В ході спілкування під час семінару працівники податкових органів області наголосили, робота по роз’ясненню норм Податкового кодексу та практики їх застосування триватиме, не лише в грудні, а й впродовж всього 2011 року.

Управління масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області