Подання звітності та сплата податкових зобов'язань з податку на прибуток

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) визначено перелік платників, які подають до органів державної податкової служби декларацію з податку на прибуток за звітний (податковий) рік без подання податкової декларації за звітні періоди (календарний квартал, півріччя та дев’ять місяців) та не сплачують авансових внесків:

- новостворені платники податку на прибуток;

- виробники сільськогосподарської продукції. Відповідно до статті 155 та з урахуванням вимог п. 209.6 ст. 209 Кодексу для цілей оподаткування податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва, вироблених ними на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах за попередній звітний (податковий) рік перевищує 50 відсотків загальної суми доходу;

- неприбуткові установи (організації);

- платники податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень.

У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому – четвертому кварталах звітного року не здійснює.

Платник податку, який за підсумками минулого звітного року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного року та за звітний рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

Управління оподаткування юридичних осіб

ДПС у Полтавській області