Основні тенденції експортно-імпортних операцій в зоні діяльності Полтавської митниці за 4 місяці 2013 року

З початку року товари експортувалися до 76 країн світу. Основним ринком збуту товарів підприємствами, що здійснюють господарювання в зоні діяльності Полтавської митниці Міндоходів , є Росія – 41,8% від загального обсягу експорту. Збільшився експорт до Словаччини, Чехії, Туркменістану, Азербайджану, Польщі, Грузії, Литви та Ірану, при цьому зменшились обсяги поставок до Австрії, Казахстану, Білорусі та Молдови.

Серед основних товарів, що експортувалися з початку року були залізничні вагони, залізорудні котуни, обладнання та механічні пристрої, тютюнові вироби, колеса до автомобілів та с/г техніки, технічний вуглець, електричні машини та обладнання, щебінь гранітний, парафін нафтовий твердий гідроочищений. Спостерігається збільшення експорту молочних виробів на 34,7%, олії соняшникової та спреду солодко-вершкового.

З початку року імпортні товари надійшли з 57 країн ближнього та дальнього зарубіжжя. На 10,2% збільшився імпорт товарів з Росії. Спостерігається збільшення імпорту зі Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Білорусії, Китаю, Японії, Польщі, Франції, Італії , Литви та Нідерландів, але зменшився імпорт з Казахстану, Південної Кореї, Бельгії та Австрії.

Структура імпорту з початку року наступна: нафтопродукти, обладнання та механічні пристрої, тютюнова сировина, чорні метали, частини залізничних вагонів, сигаретний та обідковий папір, органічні хімічні сполуки, частини до легкових автомобілів. Відмічається збільшення імпорту риби свіжомороженої та насіння соняшника.

Головне управління Міндоходів у Полтавській області