ІНФОРМАЦІЯ про результати роботи підрозділів податкової міліції області у січні-травні 2013 року

Міністерство доходів і зборів України, створене внаслідок об’єднання податкової та митної служб, визначено головним органом у системі органів центральної влади з питань забезпечення формування єдиної державної податкової, митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та єдиного соціального внеску.

Важливою функцією Міністерства доходів і зборів залишається боротьба із правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства.

У складі Головного управління Міндоходів у Полтавській області створено слідче управління фінансових розслідувань та оперативне управління, на які покладаються завдання по виявленню і розслідуванню злочинів у сфері оподаткування.

При цьому, в ході реорганізації, зменшено як чисельність працівників податкової міліції, так і переорієнтовано їх роботу з виявлення та розслідування правопорушень в межах ризикоорієнтованої системи моніторингу. Максимальна увага приділяється аналітичній роботі із мінімальним втручанням у справи сумлінних платників податків.

З початку року слідчими податкової міліції до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 218 інформацій про кримінальні правопорушення у т.ч. 41 – за ознаками тяжких і особливо тяжких злочинів.

Безпосередньо за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції розпочато 44 кримінальні провадження, 25 з яких пов’язані з умисним ухиленням від сплати податків в особливо великих розмірах.

По закінчених кримінальних провадженнях встановлена сума завданих збитків складає 10,5 млн. грн., вжитими заходами відшкодовано 7,0 млн. грн., а також накладено арешт на майно на суму 4,7 млн. грн.

У зв’язку із погашенням в ході досудового розслідування завданих збитків, до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності направлено 7 кримінальних проваджень.

За участі працівників податкової міліції підрозділів податкової міліції виявлено 12 фактів незаконної заявки на відшкодування ПДВ з бюджету на суму 206,5 млн. грн., по них обліковано 10 кримінальних проваджень.

Під час проведення перевірок на предмет повноти сплати в бюджет податків і митних платежів СГД, що здійснювали зовнішньоекономічні операції, виявлено 2 факти експорту товарів до офшорів та країн з пільговим оподаткуванням, під час яких з метою заниження об'єкту оподаткування були використані схеми ухилення від сплати податків на суму близько 80 млн. грн., а також 3 випадки ухилення від оподаткування під час ввезення товарів на митну територію України. За даними фактами розпочаті кримінальні провадження.

У ході протидії незаконній конвертації готівкових коштів викрито 2 групи осіб, які організували і здійснювали діяльність "конвертаційних центрів". За час їх незаконної діяльності втрати бюджету склали близько 10 млн. грн.

На даний час проводяться заходи щодо встановлення СГД, які користувалися послугами "конвертаційних" центрів та проведення їх документальних перевірок з метою донарахування сум несплачених податків.

Також встановлено 2 факти легалізації організаторами "конвертаційних" центрів отриманих незаконним шляхом грошових коштів, за якими відкриті кримінальні провадження за ознаками ст. 209 КК України (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом).

За результатами вжитих оперативних заходів щодо протидії незаконному обігу підакцизних товарів, припинено 10 незаконних виробництв підакцизної продукції, у т.ч. 5 – з виробництва лікеро-горілчаної продукції та 5 – паливно-мастильних матеріалів. Розпочато 3 кримінальні провадження за фактами незаконного виготовлення,зберігання і збуту підакцизних товарів (ст. 204 КК України) та 1 – за фактом зберігання і використання підроблених марок акцизного податку (ст.199 КК України).

З незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 3,2 млн. грн., у т.ч. спирту на суму 98,5 тис. грн., лікеро-горілчаної продукції на суму 201,2 тис. грн., тютюнових виробів на суму 56,4 тис. грн. та паливно-мастильних матеріалів на суму 2 175,9 тис. грн.

ГУ Міндоходів у Полтавській області