Гідна заробітна плата не повинна бути „в конверті”

Зараз вже нікого не дивує той факт, що в тіні перебуває значна кількість зарплат українців. Ціна виплат "в конверті" при цьому чимала, - держбюджет щорічно втрачає мільярди несплачених податкових коштів. Нелегальний ринок конвертаційних послуг, незважаючи на зменшення кількості перевірок та наведення порядку, не втомлюється порушувати законодавство та отримувати тіньовий прибуток.

З метою виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича передбачено сприяння ефективній зайнятості населення та створення нових робочих місць. Подібні ініціативи – це сигнал того, що реформи, які проводяться в країні, дають позитивний результат.

З початку року органами Головного управління Міндоходів у Полтавській області виявлено 1081 неоформленого найманого працівника та залучено до державної реєстрації суб’єктами господарювання 237 громадян, що забезпечило додаткові надходження податків у сумі 333 тис. грн.

Всього за січень – травень 2013 року за результатами контрольно – перевірочної роботи порушення законодавства при виплаті доходів фізичним особам встановлені по 44 суб’єктах господарської діяльності, за результатами документальних перевірок яких донараховано 1975 тис. грн.. податків, у тому числі основного платежу – 1296 тис. грн.., пені за несвоєчасне перерахування податку до бюджету – 107 тис. грн.. та застосовано штрафних санкцій на суму 572 тис. грн..

Основними причинами ви¬щезазначеного явища, очевид¬но, є бажання заощадити або просто відсутність елементарної культури ведення бізнесу. Проте, врешті-решт від зарплати «в конвертах» страждають як роботодавці, так і працівники. Причому для останніх результат подібних махінацій більш відчутний. Адже згодом такий праців¬ник розуміє, що, отримуючи зарплату «в конвертах», він фактично позбавлений оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, по без¬робіттю у випадку втрати робо¬ти, одержання пристойної пен¬сії в старості, по інвалідності та інших випадках, передбачених законодавством. Тобто подібна зарплата у «кон¬вертах» – це майбутнє без га¬рантій та впевненості.

 

Головне управління Міндоходів у Полтавській області