Громадська рада при ГУ Міндоходів області – через реформи до стабільності!

26 червня 2013 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося розширене засідання громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Полтавській області за участі керівництва Головного управління та Полтавської митниці Міндоходів, представників малого та середнього бізнесу області.

Презентація новоствореного Головного управління Міндоходів у Полтавській області, головні завдання, що стоять перед Полтавською митницею Міндоходів, оперативним та слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Полтавській області, підсумки роботи за 5 місяців 2013 року, результати кампанії декларування доходів громадян за 2012 рік, а також напрями роботи Асоціації платників податків України та інформація про відзначення сумлінних платників податків 2012 р. – ось лише не повний перелік питань, які розглядалися на засіданні.

Як зазначалося на зібранні, в ході реформування відбулося злиття податкової та митної служб в одне Міністерство. Місією Міністерства визначено: адмініструвати податки, збори, митні платежі та єдиний соціальний внесок, надавати послуги громадянам і бізнесу та, як наслідок, забезпечувати наповнення доходної частини бюджету, створювати умови для розвитку підприємництва та міжнародної торгівлі. Це важлива реформа, яка цілком відповідає європейським вимогам та створить максимально комфортні умови для ведення бізнесу.

За підсумками січня - травня 2013 року до державного бюджету суб’єктами господарювання області сплачено платежів в сумі 6730,9 млн.грн., що більше минулорічних обсягів збору платежів на 1,3 %, або на 83,9 млн.грн..

До місцевих бюджетів області за січень-травень 2013 року надійшло платежів на загальну суму 1343,4 млн.грн., або з приростом до минулорічних обсягів надходжень на 1,8 %, або на 24,4 млн.грн.

По розрахунках в І півріччі ц.р. до державного бюджету прогнозується збір платежів в сумі 7,9 млрд.грн., в тому числі до загального фонду – 6,8 млрд.гривень. Це, відповідно, більше аналогічного періоду м.р. на 3 та 4,2 %.

У ході засідання громадської ради відбулося її переформатування в новий об’єднаний орган. Відтепер вона має змогу розглядати не лише питання оподаткування, а й митні запити. Це значно покращить ситуацію щодо розгляду найбільш проблемних та наболілих питань сьогодення, а також їх аналіз, узагальнення та доведення їх до відповідних структур на державному рівні.

Адже одним з головних принципів роботи Головного управління Міндоходів у Полтавській області є партнерство. Нова служба сприймає громадян і бізнес як партнерів, цінує і поважає їх. Сьогодні перед новоствореним Міністерством та його регіональними підрозділами стоїть мета максимального поліпшення ділового клімату і забезпечення рівних конкурентних умов для бізнесу.

 

Головне управління Міндоходів

у Полтавській області