Понад 3,5 тисячі полтавців задекларували спадщину отриману у минулому році

Як показали перші підсумки цьогорічної кампанії декларування до ГУ Міндоходів Полтавської області подали декларації близько 30 тисяч громадян, що на 1178 осіб більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Сума задекларованих ними доходів складає понад 801,5 млн. грн.

З початку року отримані у 2012 році доходи, що перевищують 1 млн. грн., задекларували 52 громадянина Полтавщини. Найбільша кількість «мільйонерів» - 24 особи в Кременчуцькій ОДПІ та 20 осіб ДПІ у м. Полтаві. Найбільша сума задекларованого доходу складає 22,3 млн. грн.

За результатами поданих декларацій, сума самостійно визначеного податкового зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб складає понад 27 млн.грн., що у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року більше на 712 тис. грн. Найбільша питома вага в структурі задекларованих громадянами області доходів припадає на доходи, отримані у вигляді спадщини, яку задекларували понад 3,5 тисячі осіб, що на 617 осіб більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Враховуючи той факт, що значна частина населення області проживає в сільській місцевості, щороку особлива увага приділяється виявленню та залученню до декларування громадян, які отримують доходи від вирощення та реалізації товарної сільськогосподарської продукцію. Так, з початку року до податкових органів області надійшло близько 14 тисяч декларацій від громадян зазначеної категорії, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 2603 особи. Отримані у 2012 році інвестиційні прибутки задекларували 235 осіб, і сума задекларованого ними доходу складає понад 30,6 млн.грн., що більш ніж на 3 млн.грн. більше відповідного періоду минулого року. У 2013 році іноземні доходи задекларували 138 осіб, що у порівнянні з минулим роком більше на 50 осіб.

Одним із нових напрямків цьогорічної кампанії декларування є залучення до оподаткування доходів громадян, які мають земельні ділянки, що надані їм згідно договорів оренди по землях водного фонду. З початку року до декларування залучено 56 громадян вказаної категорії.

За результатами вжитих заходів 3235 громадян області задекларували отримані доходи від здачі в найм нерухомого майна, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 831 особу, у тому числі доходи від здачі у найм житла задекларували 945 осіб. Отримані протягом 2012 року доходи від декількох працедавців задекларували 497 громадян. Списану заборгованість, за якою минув строк позовної давності, задекларували 97 громадян. Отриману благодійну допомогу у розмірі понад 1500 грн. задекларували 21 особа. Доходи від надання різного виду послуг задекларували 1919 громадян, у тому числі по обробітку землі власною технікою – 1599 громадян, по ремонту майна - 51 особа та інші послуги - 263 особи. Отримані доходи у вигляді призів, подарунків задекларували 117 громадян області.

З початку року своїм правом на отримання податкової знижки скористалися 4984 громадянина, що на 448 осіб менше ніж у відповідному періоді 2012 рок. За результатами самостійного проведення громадянами розрахунків, сума зайво сплаченого податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає 4,1 млн.грн.

Головне управління Міндоходів у Полтавській області нагадує: для громадян які бажають скористатися своїм правом на податкову знижку – деклараційна кампанія триватиме до кінця року.

 

Головне управління Міндоходів у Полтавській області