Відстрочення настання відповідальності за неподання електронної звітності

Головне управління Міндоходів у Полтавській області повідомляє, що Наказом Міністерства доходів і зборів України від 04.06.2013 №144 затверджено Державний реєстр реє­страторів розрахункових операцій у новій редакції. Виробниками касової техніки запропоновано користувачам 43 моделі реєстраторів нового покоління, що забезпечують передачу контрольно – звітної інформації до органів Міндоходів.

Суб’єкти господарювання, які використовують у своїй діяльності касові апарати, а таких на сьогоднішній день налічується на території області близько 4742 та зареєстрували в органах Міндоходів 6917 реєстраторів розрахункових операцій, повинні придбати реєстратори нового покоління, або модернізувати існуючі.

Кількість користувачів реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що забезпечують передачу контрольно–звітної інформації, на Полтавщині постійно збільшується, проте станом на 01.07.2013 персоніфіковано, приєднано до Системи збору, обробки та передачі даних 2102 реєстратора або лише 30% від загальної кількості.

Разом з тим, 21.06.2013 Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України» щодо відстрочення настання відповідальності за неподання електронної звітності. Законодавчим актом перенесено термін набрання чинності абзаців 13-15 пп. 9 п. 25 розділу І Закону «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України», положеннями яких встановлена відповідальність суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання, з 1 липня 2013 року на 1 січня 2014 року.

Нагадуємо, що в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, по дротових або бездротових каналах зв'язку з 1 січня 2014 року до суб’єктів господарювання будуть застосовуватись штрафні (фінансові) санкції згідно із чинним законодавством.

 

Головне управління Міндоходів

у Полтавській області