Об’єднання служб – перші результати спільної роботи

Стрімка та в той же час високоефективна реформа по об’єднанню податкової та митної служб в єдину структуру – Міністерство доходів і зборів України, стала знаковою реформою для нашої держави, адже ще на один крок наблизила Україну до провідних та успішних європейських держав.

На Полтавщині сьогодні працює Головне управління Міндоходів в області. Вже затверджена його структура та чітко визначені функції, сформовано кадровий склад, зокрема, на разі укомплектовано майже 99% територіальних органів Міндоходів у Полтавській області, розпочато функціонування підпорядкованих державних податкових інспекцій. Сьогодні, працівники в минулому двох різних структур, вже стали єдиним колективом однодумців і спільні результати в роботі – цьому підтвердження.

Зокрема, на сьогоднішній день Полтавська область займає третє місце по наповненню загального фонду державного бюджету. Так, Головне управління в області та Полтавська митниця Міндоходів за шість місяців поточного року мобілізували до загального фонду державного бюджету близько 8,3 млрд.грн платежів, абсолютний приріст надходжень складає 216,5 млн.грн.

На сьогоднішній день максимальна увага Головного управління приділяється аналітичній роботі. У зв’язку із цим в ході реформування відбулося скорочення особового складу податкової міліції області на 30%. В ході перетворень робота з виявлення та розслідування правопорушень була переорієнтована в межах ризикоорієнтованої системи моніторингу, тобто максимальна увага працівників оперативних підрозділів відтепер приділяється аналітичній роботі із мінімальним втручанням у справи сумлінних платників податків.

Відбулося об’єднання податкового та митного аудиту, що дало можливість перевіряти суб’єктів господарювання по всьому шляху постачання товарів – від іноземного контрагента до кінцевого споживача в Україні. В рамках проведення операції «Держкордон-2013» працівниками Міндоходів в області, за результатами попереднього аналізу переміщення товарів з використанням напрацьованих профілів ризику та наявної інформації щодо суб’єкта, проводяться спільні митні огляди товарів. Також проводяться спільні заходи по перевірці торгівельної мережі області з метою виявлення фактів реалізації імпортних товарів, ввезених поза або з приховуванням від митного контролю.

Один з наших головних принципів роботи сьогодні – це партнерство. Відвертість, відкритість і демократизм – ось ті принципи яких дотримуємося під час спілкування із представниками бізнесу. Підтвердженням цьому є розширення складу вже оновленої Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів в області. Відтепер членом оновленого дорадчого органу стала Полтавська Спілка митних брокерів та декларантів.

Під час реформування служб всі реорганізаційні заходи в області проводилися таким чином, щоб не створювати незручностей для платників та спрощувати процедури отримання адміністративних послуг. На разі в регіоні продовжують функціонувати 27 Центрів обслуговування платників податків, які обслуговують понад 75 тис. фізичних та 27 тис. юридичних осіб. В приміщенні ГУ Міндоходів у Полтавській області відкрито Центр обслуговування іноземних громадян. Починаючи з квітня поточного року у двох найбільших ЦОППах в області, Полтаві та Кременчуці, платники податків можуть отримати кваліфіковані консультації з питань застосування митного законодавства. Виїзний сервісний центр для платників податків планується організувати під час проведення Національного Сорочинського ярмарку. Також у центрах обслуговування платників податків Полтави, Кременчука та Лубен можна отримати безкоштовні ключі для подання звітності та митних декларацій в електронному вигляді, завдяки чому рівень електронного документообігу в області значно зріс. Крім того виїзди фахівців Головного управління для видачі електронних ключів систематично, відповідно до графіку, здійснюються у всі органи Міндоходів області.

Зазначу, що всі ці зміни стали можливими лише завдяки реформі та рішенню, прийнятому Президентом України Віктором Януковичем, та особистій ініціативі Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка. І хоча, я впевнений, поки що не всі представники бізнесу, та навіть працівники органів Міндоходів до кінця усвідомлюють усі позитивні моменти від утворення єдиного Міністерства, переконаний, що наша спільна робота доведе абсолютну перспективність цих запроваджень.

Робота по вдосконаленню функціонування ГУ Міндоходів в області та Полтавської митниці Міндоходів триває і зараз. Зокрема, серед першочергових завдань, що стоять сьогодні перед працівниками цих контролюючих органів, необхідність об’єднання у найкоротші терміни програмних продуктів податкових, митних та пенсійних органів, що дозволить більш ефективно виконувати поставлені завдання та позитивно вплине на результати діяльності Міністерства. Адже наша спільна мета систематично та якісно забезпечувати комфортний податковий та митний сервіс для представників бізнесу і громадян водночас із стабільним наповненням бюджету.

Володимир Задорожний,

начальник Головного управління Міндоходів у Полтавській області