«Тіньову економіку потрібно викорінювати»

Тіньова економіка здебільшого розвивається поза державним обліком та контролем, а тому не відображається в офіційній статистиці. «Тіньові» підприємства не перерозподіляють власних доходів до бюджетів та державних цільових фондів, вони не сплачують податків, збільшуючи при цьому власні прибутки.

За словами Президента України, найголовніше для України сьогодні - максимально скоротити обсяги тіньової економіки. "Вона породжує корупцію і розмиває основи державності. Саме тіньова економіка гальмує розвиток нашої країни, не дозволяє їй стати повноправним членом світової спільноти", - сказав Віктор Янукович.

Про першочергові завдання з підвищення ефективності системи протидії тіньовому сектору економіки на теренах Полтавської області йшлося під час семінар-наради в ГУ Міндоходів у Полтавській області цими днями.

На нараді, яку провів начальник ГУ Міндоходів у Полтавській області Володимир Задорожний були присутні керівний склад Головного управління та Полтавської митниці Міндоходів.

Наразі завдяки об`єднанню двох служб в одне міністерство в реальному часі у контролюючих органів є можливість відслідковувати весь процес проходження імпортованого товару - від кордону безпосередньо до покупця та мати ефективні інструменти для боротьби із контрабандою та іншими механізмами ухилення від оподаткування.

Під час наради присутні обговорили ситуацію щодо попередження порушень при перетині митного кордону, виробили та узгодили план спільний дій, спрямований на подолання вищезазначених порушень.

Завершуючи засідання присутні домовилися про злагоджений механізм спільних дій та оперативний обмін інформацією з даного питання.

Головне управління

Міндоходів у Полтавській області