Вивчаємо Податковий кодекс разом! Це реально навіть віртуально.

 

Нещодавно прийнятий Верховною Радою України Податковий кодекс викликав чималий ажіотаж серед усіх верств населення. Працівники податкових органів Полтавщини щодня отримують безліч запитань від платників податків щодо роз’яснення його окремих статей та вірного застосування затверджених ним норм. Фахівці консультаційних центрів по роз’ясненню застосування норм Податкового кодексу України при органах державної податкової служби Полтавської області щодня консультують мешканців регіону з питань запроваджених новацій.

В таких умовах процес вивчення Податкового кодексу, не лише податківцями, а й широкими верствами населення стає не просто актуальною, але і вкрай потрібною справою, адже норми, затверджені цим законодавчим актом, стосуються кожного працюючого громадянина.

Враховуючи такий попит на отримання інформації, Міністерством фінансів України було створено дорадчий орган Віртуальний університет Міністерства фінансів України, навчатися в якому мають змогу не лише представники податкової служби, а й пересічні громадяни, платники податків.

Задля цього на порталі Віртуального університету Міністерства фінансів України розміщено дистанційний курс з вивчення положень Податкового кодексу. Він передбачає ознайомлення слухачів університету з електронною версією науково-практичного коментаря до Податкового кодексу за загальною редакцією доктора наук, професора, члена-кореспондента Національної академії наук М.Я. Азарова (керівник авторського колективу - доктор наук, професор Ф.О.Ярошенко).

Всі бажаючі матимуть змогу вивчити основні положення кодексу на основі електронного навчального посібника «Реформування податкової системи в умовах впровадження Податкового кодексу України», структура якого відповідає структурі Податкового кодексу. З метою кращого засвоєння матеріалів до посібника включено необхідні законодавчі та нормативні документи, презентації до розділів і глав; глосарій.

Першим кроком для вивчення Податкового кодексу України кожному громадянину необхідно пройти реєстрацію на порталі Віртуального університету за адресою www.minfin.gov.ua/віртуальний університет. Процедура реєстрації детально описана в керівництві з реєстрації слухачів у рубриці «Довідка» меню головної сторінки.

При роботі із навчальним матеріалом для зручності слухачів зміст основних положень кожної статті Податкового кодексу представлено у лівій колонці таблиці, а коментар до неї – у правій.

При необхідності з’ясування змісту термінів можна скористатися глосарієм у рубриці «Податковий кодекс» головного меню.

Крім того, при вивченні Податкового кодексу України слухачі можуть звернутися із запитаннями, які в них виникли, до провідних спеціалістів фінансової сфери, зокрема до працівників Державної податкової адміністрації України на форумі Віртуального університету.

Працівники державної податкової служби обов’язково проходитимуть курс навчання у Віртуальному університеті, по закінченню якого їх чекатиме спеціальне тестування 2-х рівнів складності для оцінювання знань положень Податкового кодексу України. Але вчитися корисно кожному. Тож, шановні полтавці, запрошуємо Вас до дистанційного навчання економічної конституції нашої держави. Лише працюючи разом ми подолаємо всі негаразди, з успіхом перейдемо етап змін та ефективно працюватимемо з новою прозорою податковою системою, роблячи нашу країну успішною, а її громадян заможними та захищеними.

Управління масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області