Основні тенденції експортно-імпортних операцій в зоні діяльності Полтавської митниці Міндоходів за 8 місяців 2013 року

e-mail Друк PDF

Протягом 8 місяців 2013 року Полтавською митницею Міндоходів забезпечено оформлення майже 24 (23 995) тис.шт. митних декларацій. З січня по вересень цього року загальний обсяг експортно-імпортних операцій, здійснених підприємствами у полтавському регіоні, склав 2 млрд. 352,2 млн. дол. США (статистичний експорт становить 1352,4 млн. дол. США, а статистичний імпорт - 999,8 млн. дол. США). Зовнішньоторговельне сальдо за 8 місяців цього року позитивне і складає +352,6 млн. дол. США.

З початку року товари експортувалися до 88 країн світу. Збільшився експорт до Чехії, Азербайджану, Туркменістану, Грузії, Литви, Єгипту, Ірану, Узбекистану, Угорщини.

Серед основних товарів, що експортувалися з початку року були залізничні вагони, залізорудні котуни, обладнання та механічні пристрої, тютюнові вироби, колеса до автомобілів, технічний вуглець. Спостерігається збільшення експорту молочних виробів, а також яєць свійської птиці.

З початку року імпортні товари надійшли з 65 країн ближнього та дальнього зарубіжжя. Спостерігається збільшення імпорту з Китаю, Італії, Туреччини, Франції, Польщі, Іспанії, Індії, Угорщини, Великобританії, Швеції та Литви .

Структура імпорту з початку року наступна: нафтопродукти, обладнання та механічні пристрої, тютюнова сировина, насіння соняшника, чорні метали, частини залізничних вагонів, органічні хімічні сполуки, частини до легкових автомобілів, шини гумові та виробів з гуми.

Головне управління Міндоходів у Полтавській області