ПІРОТЕХНІКА: ІГРАШКА ЧИ ЗБРОЯ

Піротехнічні вироби (феєрверки, петарди) якщо й належать до іграшок, то вельми умовно, бо навряд чи можна назвати іграшкою річ, яка здатна призвести до опіків рук, або навіть завдати більш тяжких наслідків. Утім, для більшості тих, хто сьогодні купує піротехнічні вироби, а це переважно молодь і підлітки, ні якість піротехніки, ні її безпека особливого значення не мають. Основним критерієм тут виступає гучність того, що має вибухнути. Про "якість" піротехнічних виробів у яскраво забарвлених упаковках говорять їхні промовисті назви - "Прощавай, Америко" чи "Армагеддон".

Тому такий специфічний товар і знаходиться під пильним наглядом податкової міліції. Податківці вживають практичні заходи по перевірці місць можливої реалізації піротехнічних засобів: торгівельних ринків, магазинів. Результатом таких відпрацювань завжди є вилучення солідної кількості піротехніки.

Так в Новосанжарському районі Полтавської області працівниками податкової міліції при проведенні перевірки одного з магазинів було припинено незаконну торгівельну діяльність піротехнічними виробами, яка велась без сертифікатів та документів про походження товару. За результатами перевірки податківці вилучили з продажу 546 упаковок з піротехнічними засобами, на загальну суму близько 8 тис.грн. Наразі по даному факту ведеться перевірка.

Прес – офіцер УПМ ДПА у Полтавській області

Дмитро Скобельський