ТРИМАЄМО КУРС – НА ЕЛЕКТРОННУ ЗВІТНІСТЬ

 

З прийняттям Податкового кодексу розпочався новий етап у розвитку української економіки, який включає у себе суттєві зміни у податковому законодавстві та осучаснення діючої системи податкової звітності.

Саме подача податкової звітності в електронному вигляді – є однією зі складових модернізації державної податкової служби, одним із найперспективніших кроків назустріч платнику податків та нагальною вимогою сьогодення. Свідченням цього є те, що усі високорозвинені європейські країни тривалий час використовують саме електронну систему звітування.

Розпочинаючи з 2011 року відповідно до ст. 49 Податкового кодексу України платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, зобов’язані подавати податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Наступним кроком в модернізації економіки стане перехід на електронну форму звітування представників малого підприємництва.

На сьогоднішній день по Полтавській області понад 7,4 тисяч платників ПДВ, а це майже 50% від усіх платників податку на додану вартість по області, звітуються перед податковою в електронному форматі. Розшифровки податкового кредиту та податкових зобов’язань з ПДВ в електронному вигляді протягом минулого року подали понад 6 тисяч платників ПДВ Полтавщини.

Електронна форма звітування – це новий рівень взаємодії платників податків з податковою службою. Чим швидше представники малого бізнесу інтегруються в цей процес сьогодні, тим легше їм буде модернізувати свою діяльність завтра та забезпечити цим самим успішність розвитку свого бізнесу.

Для переходу на систему подання звітності в електронному вигляді сьогодні існують всі умови. Розпочинаючи від наявності у платників податків комп’ютерної техніки та функціонування мережі Інтернет – до спеціально розроблених бухгалтерських програмних продуктів. Платнику податків необхідно лише завітати до податкової інспекції за місцем реєстрації, укласти відповідний договір та отримати безкоштовне програмне забезпечення для подальшого формування й подання податкової звітності.

Тож, шановні платники податків, не зволікайте та скористайтеся своїм шансом на нову форму співпраці з податковою службою вже сьогодні! Адже подання податкової звітності в електронному вигляді – це реальна вимога часу, на меті якої забезпечення прозорості у співпраці між платниками податків та податковою службою та зміцнення партнерства у наших взаєминах.

З детальною інформацією щодо складання та подання електронної форми звітності можна знайомитись на офіційних веб-сайтах ДПА України (www.sta.gov.ua) та ДПА у Полтавській області (www.sta.poltava.ua).

 

Управління масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області