Голова громадської ради при ГУ Міндоходів у Полтавській області: „Разом ми здатні на більше”

Чергове засідання Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Полтавській області пройшло у Полтавському університеті економіки і торгівлі. На порядок денний засідання було винесено ряд питань, серед яких: операції у сфері трансферного ціноутворення, відшкодування ПДВ векселями, обговорення проектів нормативних актів, підсумки роботи територіальних органів Міндоходів області за січень-вересень 2013 року. В засіданні, крім членів громадської ради взяли участь керівники структурних підрозділів ГУ Міндоходів у Полтавській області та Полтавської митниці Міндоходів, представники бізнесу області та журналісти.

На початку зустрічі начальник ГУ Міндоходів у Полтавській області Володимир Задорожний відзначив, що досвід який дають такі зустрічі з громадськістю та представниками бізнесу – дуже важливий: „Адже саме спілкуючись ми побудуємо той рівень довіри між владою та громадськістю, який допоможе нам виконати всі завдання покладені на нас Президентом України Віктором Януковичем та Міністром доходів і зборів України Олександром Клименком.”

Голова громадської ради при ГУ Міндоходів у Полтавській області Олексій Нестуля підкреслив, що очолюваний ним дорадчий орган був утворений саме для того, щоб думка громадськості обов’язково враховувалася під час реалізації державної політики. І це працює - підтвердив голова громадської ради. Зокрема на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України розміщено проект постанови Кабінету Міністрів України щодо Порядку акредитації центру сертифікації ключів, відповідно до якої термін дії електронного ключа для фізичних осіб, за допомогою якого формується електронна звітність, збільшиться від 1 до 3 років. „Платники податків Полтавщини пропонували ці зміни” – наголосив Олексій Нестуля: „Вони надавали свої пропозиції з цього питання. І ось результат – Міндоходів, врахували думку громадськості та ініціювали відповідні зміни. Це вкотре підтверджує те, що разом ми здатні на більше!”

Під час засідання його учасники ознайомилися з питаннями адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, розглянули важливість імплементації Закону України про трансфертне ціноутворення, вивчили можливості відшкодування ПДВ шляхом оформлення фінансових казначейських векселів, а також проаналізували підсумки роботи ГУ Міндоходів у Полтавській області та Полтавської митниці Міндоходів за 9 місяців поточного року. У своїй доповіді т.в.о. начальника Полтавської митниці Міндоходів Олег Черноусов наголосив на важливості збереження балансу між стабільним наповненням бюджету та стимулюванням підприємницької ініціативи, відзначиши, що фахівці Полтавської митниці Міндоходів докладають всіх зусиль для виконання цих завдань. „Основним завданням слідчих підрозділів на сьогоднішній день – є поповнення бюджету, а не притягнення до кримінальної відповідальності та направлення справ до суду”, - інформуючи про покладені на них завдання підкреслив заступник начальника – начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Полтавській області Олег Пищенко.

На засіданні було організоване традиційне громадське обговорення питань, що найбільше хвилюють представників бізнесових кіл Полтавщини. Зокрема бюджетоформуючі платники податків області звернулися до громадської ради з пропозицією вивчити можливість доопрацювання Закону України про трансферне ціноутворення в частині перенесення терміну надання звітності з 1 травня 2014 року на 1 травня 2015 року. Також було запропоновано проводити систематичні науково-практичні семінари для платників присвячені імплементації даного Закону. Голова громадської ради разом із керівництвом органів Міндоходів області зобов’язалися розглянути кожну пропозицію по суті.

На завершення засідання слова вдячності від платників податків висловив директор з корпоративних питань ПАТ „Джей Ті Інтернешнл Україна” Костянтин Голишев, який відзначив особисту участь Володимира Задорожного, як керівника Головного управління Міндоходів області, у вирішенні всіх проблемних питань та його внесок у налагодження сприятливого бізнес-клімату в регіоні.

В рамках засідання громадської ради відбулося нагородження громадських діячів, сумлінних платників податків та фахівців органів Міндоходів. Зокрема відзнаку за сприяння податковим органам Полтавщини отримав голова громадської ради при ГУ Міндоходів в області Олексій Нестуля, подяку ГУ Міндоходів в області – його заступник Сергій Змієвець, а відзнаку кращого податківця – заступник начальника ГУ Міндоходів в області Людмила Голуб. Як кращі платники податків були нагороджені: голова правління ПАТ “ДЖЕЙ ТІ ІНТЕРНЕШНЛ УКРАЇНА” Сергій Лавріков, директор ТОВ “Решетилівський маслозавод” Олександр Сорока та голова правління ПАТ “Полтавський завод медичного скла” Олександр Кудацький.

Також під час засідання було організовано брифінг, під час якого з регіональними журналістами поспілкувалися голова громадської ради при ГУ Міндоходів у Полтавській області Олексій Нестуля, начальник Головного управління Міндоходів у Полтавській області Володимир Задорожний, т.в.о. начальника Полтавської митниці Міндоходів Олег Черноусов та заступник начальника – начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Полтавській області Олег Пищенко.

Головне управління Міндоходів у Полтавській області