Митний „Ранок на Лтаві”!

Ось уже кілька років поспіль журналісти обласної державної телерадіокомпанії „Лтава” розпочинають свій ранковий ефір разом з полтавцями програмою „Ранок на Лтаві”. Гостями студії стають непересічні особи, політики, керівники провідних підприємств регіону, спортсмени та рядові громадяни нашого міста. Головне, щоб питання, які обговорюються у ході прямого ефіру торкалися життя Полтави та області, мали значний вплив на розвиток регіону і були цікавими для глядача.

Цього ранку гостем чарівної ведучої Анни Іващенко був заступник начальника Полтавської митниці Міндоходів Владислав Суворкін. Двадцять хвилин спілкування „наживо” промайнули досить швидко, адже поговорити в режимі он – лайн було про що.

На сьогоднішній день стратегічний курс державної політики спрямовується на створення сприятливого бізнес – клімату, забезпечення свободи підприємництва та прискорення процесу дерегуляції. Підтримка національного виробника і розвиток міжнародної торгівлі є спільною зоною інтересу бізнесу та держави. Ця позиція зафіксована у п’ятирічній стратегії Міністерства доходів і зборів України, яка нещодавно була затверджена на засіданні уряду. При реалізації цього курсу Президентом України та Міністром доходів і зборів поставлено задачі збереження тонкого балансу між стабільним наповненням бюджету та стимулюванням підприємницької діяльності. З одного боку – лібералізація митного законодавства, створення максимально комфортних умов для бізнесу і громадян, з іншого – стабільне наповнення бюджету, щоб держава могла повноцінно виконувати свої функції.

Так за підсумками 9 місяців 2013 року зовнішньоторгове сальдо позитивне і складає 386,5 млн. доларів США., Полтавською митницею Міндоходів оформлено експортно – імпортних операцій по більш ніж 27 тис. митних декларацій. Спостерігається незначне збільшення експортних поставок до європейських країн, країн пострадянського простору, Єгипту. Загалом з початку 2013 року товари експортувалися до 89 країн світу. Щодо імпорту, то за поточний рік поставки надійшли з 66 країн.

Наближення національних стандартів митних процедур до європейських, яке закладено в Митному кодексі України та інших документах, дозволить спростити формальності та сприятиме активізації міжнародної торгівлі. Впровадження європейських стандартів у регулювання діяльності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності має на меті полегшити вихід українських підприємств на ринки ЄС та інших країн – торгівельних партнерів України.

 

Інформаційно – комунікаційний відділ

ГУ Міндоходів у Полтавській області