Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко зустрівся з членами громадських рад при територіальних органах Міндоходів

Чергове засідання Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України за участю громадських рад при Головних управліннях Міндоходів вперше пройшло в режимі відео-селекторної наради. Керівники всіх без винятку дорадчих органів при ГУ Міндоходів в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі мали нагоду особисто поставити запитання Міністру доходів і зборів України Олександру Клименку, який відкрив засідання, та поспілкуватися з Головою Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України Ярославом Романчуком.

Завдяки інтерактивному формату проведення, одночасно в ефірі перебувало близько 700 учасників засідання. Учасниками цього відео-селекторного засідання стали і члени громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Полтавській області, а також керівництво ГУ Міндоходів в області та Полтавської митниці Міндоходів.

„Міністерство доходів і зборів України приділяє велику увагу інституту громадських рад. Вважаю, що це ефективний майданчик для пошуку найбільш оптимальних рішень для вдосконалення податкової і митної системи”, - підкреслив Міністр доходів і зборів України.

Під час засідання громадської ради присутні переглянули ряд презентацій діяльності структурних підрозділів Міністерства доходів і зборів України та взяли участь у сесіях запитань-відповідей, під час яких бажаючі мали нагоду поставити доповідачу свої запитання та отримати відповіді. Серед тем, які хвилюють громадськість виділялися: питання європейської інтеграції, п’ятирічна стратегія розвитку органів Міндоходів, операції навколо трансферного ціноутворення, питання митної вартості та багато іншого. Відповідаючи на одне із питань, щодо п’ятирічної стратегії розвитку органів Міндоходів, нещодавно затвердженої Кабінетом Міністрів України Олександр Клименко відзначив, що не можливо керувати відомством без плану, мети та шляхів її досягнення. Саме для цього і було розроблено відповідну Стратегію. „Ми розробили цю Стратегію, щоб вона була не гаслом, а дією, щоб кожен із співробітників органів доходів і зборів знав, що йому потрібно робити, щоб досягти спільної мети. Завдяки цьому плануванню наша робота стала прозорою та прогнозованою для представників бізнесу”, - підкреслив Міністр.

По завершенню всеукраїнського формату спілкування члени громадської ради при ГУ Міндоходів у Полтавській області зосередилися на внутрішніх питаннях. Зокрема, заступник начальника Головного управління Міндоходів в області Олена Слончак прозвітувала про проведену роботу, відзначивши, що за результатами діяльності органів доходів і зборів області впродовж 10 місяців поточного року, місцеві бюджети Полтавщини отримали близько 2,8 млрд.грн. платежів, а надходження по всіх провідних платежах – збільшилися. У свою чергу начальник Полтавської митниці Міндоходів Сергій Іванов відзначив, що з січня по жовтень цього року загальний обсяг експортно-імпортних операцій, здійснених підприємствами у полтавському регіоні, склав близько 2,9 млрд. доларів США. За цей період Полтавською митницею Міндоходів було забезпечено оформлення близько 31 тисячі митних декларацій.

Підбиваючи підсумки засідання, заступник голови громадської ради при ГУ Міндоходів у Полтавській області Андрій Огородніков відмітив, що партнерський діалог, у форматі якого і побудовані засідання ради, - завжди себе виправдовує, а враховуючи всеукраїнський масштаб, в якому він на разі відбувся – очікувати слід на відповідний ефект, що підтверджує якісно новий формат спілкування між владою та представниками інститутів громадянського суспільства.

Головне управління Міндоходів у Полтавській області