Підприємства Полтавщини експортують свої товари до 94 країн світу

Протягом 10 місяців 2013 року Полтавською митницею Міндоходів забезпечено оформлення майже 31 тисячі митних декларацій, що на 1,6% більше ніж за аналогічний період минулого року. З січня по жовтень цього року загальний обсяг експортно-імпортних операцій, здійснених підприємствами у Полтавському регіоні, склав 2,9 млрд. дол. США (статистичний експорт становить 1,7 млрд. дол. США, статистичний імпорт – 1,2 млрд. дол. США). Зовнішньоторговельне сальдо за 10 місяців цього року позитивне і складає +461,3 млн. дол. США.

З початку року товари експортувалися до 94 країн світу. Збільшився експорт до Чехії, Азербайджану, Туркменістану, Грузії, Литви, Єгипту, Молдови, Узбекистану та Угорщини.

Серед основних товарів, що експортувалися з початку року були залізничні вагони, залізорудні котуни, обладнання та механічні пристрої, тютюнові вироби, колеса до автомобілів, технічний вуглець. Спостерігається збільшення експорту молочних виробів, а також яєць свійської птиці

З початку року імпортні товари надійшли з 66 країн ближнього та дальнього зарубіжжя. Спостерігається збільшення імпорту з Італії, Японії, Туреччини, Франції, Польщі, Іспанії, Індії, Угорщини, Великобританії та Литви .

Структура імпорту з початку року наступна: нафтопродукти, обладнання та механічні пристрої, тютюнова сировина, насіння соняшника, чорні метали, частини залізничних вагонів, органічні хімічні сполуки, частини до легкових автомобілів, шини гумові та виробів з гуми.

 

ГУ Міндоходів у Полтавскій області