Заповнення розрахункових документів за новим єдиним порядком

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 за №609 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (poltava.minrd.gov.ua/media-ark/news-ark/120760.html).

Міндоходів уніфікував Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, ЄСВ, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі — Порядок). Тобто тепер Порядок доповнено позиціями щодо сплати ЄСВ та митних платежів.

Змінено порядок заповнення поля «Призначення платежу» — тепер у полі 3 потрібно буде зазначати один з таких реквізитів:

Код ЄДРПОУ клієнта

Реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізособи або при відмові від нього — серію та номер паспорта громадянина України

Реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється органами Міндоходів

На відміну від попереднього порядку, віднині від юрособи при здійсненні нею сплати за відокремлений підрозділ вимагається друкувати код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата.

Крім цього, заборонено при заповненні полів допускати  пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.

Загалом новий порядок та приклади заповнення розрахункових документів значно розширено, і вони стосуються випадків:

- сплати сум податків і зборів, ЄСВ, адміністративного штрафу, оплати податкового векселя;

- повернення сум податків і зборів, митних платежів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший, відшкодування ПДВ на рахунок платника;

- передоплати (доплати) за митне оформлення;

- перерахування до бюджету суми митних платежів;

- погашення податкового боргу в позасудовому порядку, за рішенням суду шляхом стягнення готівкових (безготівкових) коштів, дебіторської заборгованості, реалізації майна боржника, а також за рахунок продажу майна підприємства — банкрута тощо.

У додатку до Порядку наведено також новий перелік кодів видів сплати, які використовуються платниками податків при заповненні поля «Призначення платежу» платіжних документів. Цей перелік зазнав також низки доповнень, виключень та коригувань.

Розрахунок за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим розрахунковим документом.

Новий Порядок прийнято на заміну чинному сьогодні Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, затвердженого наказом Мінфіну від 07.07.2012 № 817. Проте останній буде скасований згідно з наказом Мінфіну від 08.10.2013 № 864 (набере чинності з дня його офіційного опублікування).

Новий Порядок набере чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Головне управління Міндоходів у Полтавській області