Час митного оформлення товарів на Полтавщині зменшився майже на 20 хвилин

Полтавською митницею Міндоходів здійснюються заходи, направлені на спрощення митного контролю для сумлінних суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та захисту національних інтересів у сфері міжнародної торгівлі.

На сьогоднішній день з початку року Полтавською митницею Міндоходів оформлено більш ніж 34 тисячі експортно-імпортних операцій, в тому числі – понад 19 тисяч експортних та майже 15 тисяч імпортних. З початку 2013 року в зоні діяльності Полтавської митниці Міндоходів товари експортувалися до 97 країн світу. Зокрема, за 11 місяців поточного року спостерігається незначне збільшення експортних поставок до Чехії, Азербайджану, Грузії, Литви, Єгипту та Туркменістану. За цей же період спостерігається незначне збільшення імпорту товарів з Італії, Польщі, Швеції, Великобританії, Іспанії та Литви. Загалом за поточний рік імпортні поставки надійшли з 69 країн.

З початку року з метою зменшення часу надходження товарів до кінцевого споживача, Полтавською митницею Міндоходів здійснювались заходи по скороченню часу надання послуг з питань їх митного оформлення. Як результат, за одинадцять місяців 2013 року загальний середньостатистичний час митного оформлення товарів за митною декларацією в митниці склав 48 хвилин. Тоді як торік на це витрачалося більше години. Тобто у порівнянні з аналогічним періодом минулого року середня тривалість митного оформлення зменшилась на 16 хвилин.

Крім того, з початку року Полтавська митниця Міндоходів на 65,6% збільшила оформлення митних декларацій в електронному вигляді та маже у п’ять разів зменшила кількість проведених митних оглядів товарів.

Як прокоментував підсумки роботи Полтавської митниці Міндоходів за 11 місяців поточного року її начальник Сергій Іванов: „Наведені показники підтверджують, що імплементація національних стандартів митних процедур до європейських вже на сьогоднішній день дозволяє спростити формальності та сприяє активізації міжнародної торгівлі для добросовісних суб’єктів господарської діяльності.”

 

Головне управління Міндоходів у Полтавській області