2,4 млрд.грн. податку з доходів фізичних осіб надійшло до місцевих бюджетів Полтавщини за минулий рік

А це майже на 5% більше ніж за відповідний період 2012 року. „Одним із основних напрямків роботи органів Міндоходів області по збільшенню надходжень податку на доходи фізичних осіб – є робота по виведенню заробітної плати з „тіні” та забезпечення її виплати на рівні не нижче встановленого законодавством мінімуму”, - повідомила заступник начальника ГУ Міндоходів у Полтавській області Людмила Голуб під час інтерв’ю журналістам ОДТРК „Лтава”. Зокрема Головним управлінням впродовж 2013 року було ініційовано проведення спільно з працівниками територіальної інспекції з питань праці, пенсійного фонду, центрів зайнятості, перевірок фізичних осіб – підприємців, які: декларують відомості про отримані доходи, при цьому не використовують праці найманих працівників; мають невідповідність між кількістю найманих працівників та реєстраторів розрахункових операцій; мають розбіжності між кількістю трудових договорів, зареєстрованих у центрі зайнятості, та кількістю найманих працівників за даними податкової звітності.

В результаті проведеної роботи працівниками підрозділів доходів і зборів області у минулому році виявлено майже 3 тисячі осіб, які працювали без належного оформлення трудових відносин, залучено до державної реєстрації суб’єктами господарювання 461 громадянина, що забезпечило додаткові надходження податків в сумі 760 тис. грн..

Також Людмила Голуб підкреслила, що при зменшенні кількості проведених документальних перевірок , значно підвищилась їх результативність. Так, у 2013 році із вказаних питань перевірено лише 106 суб’єктів господарювання, при цьому сума донарахувань в порівнянні з 2012 роком збільшилась в 1,6 разів та склала 6,9 млн. грн.

Головне управління Міндоходів у Полтавській області