Фахівці виконавчої служби та органів доходів і зборів області спільно вирішуватимуть проблемні питання

Спільні заходи щодо підвищення ефективності взаємодії органів Державної виконавчої служби у Полтавській області та територіальних органів доходів і зборів Полтавщини при виконанні рішень про стягнення до бюджету – стали основною темою обговорення під час спільної робочої наради, що пройшла в Управлінні ДВС Головного управління юстиції Полтавської області.

В засіданні взяли участь заступник начальника управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області Наталія Король, заступник начальника ГУ Міндоходів у Полтавській області Олена Слончак, начальник відділу погашення заборгованостей ГУ Міндоходів в області Микола Гарькавенко та представники виконавчої служби області.

Станом на 1 січня поточного року за результатами позовної роботи структурних підрозділів ГУ Міндоходів у Полтавській області органами державної виконавчої служби здійснюються виконавчі провадження щодо стягнення податкової заборгованості в сумі 119,3 млн.грн. відповідно до 495 рішень судів. Із зазначеної кількості по 304 виконавчих документах щодо стягнення заборгованості у сумі 68,8 млн.грн. (або 57,7% від загального податкового боргу) перебуває на виконанні понад терміни, передбачені чинним законодавством (більше 6 місяців). Тож, виконавчі провадження з порушенням законодавчо встановлених термінів по боржниках – залишається проблемним питанням, що потребує виправлення.

В ході засідання його учасники вирішили проаналізувати причини затягування термінів виконання судових рішень (які перебувають на виконанні понад 6 місяців) та вжити належних заходів щодо їх завершення і забезпечення надходження коштів до бюджету. Зокрема організувати роботу по здійсненню спільних виїздів державних виконавців за участю представників органів ГУ Міндоходів області по вилученню готівкових коштів у боржників, які мають діючі торгові об’єкти.

За результатами обговорення представники виконавчої служб та органів доходів і зборів області погодилися спланувати спільні дії так аби всі зусилля були спрямовані на досягнення головної мети – погашення податкового боргу та наповнення скарбниці. Адже саме від своєчасного та повноцінного наповнення бюджету залежить стабільність фінансування місцевих громад, соціальних інститутів, закладів освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства.

Головне управління Міндоходів у Полтавській області