Тільки спільними зусиллями можливо досягти позитивного результату

“Перспективи впровадження в Україні інституту уповноваженого економічного оператора” такою була тема на засіданні “круглого столу” керівництва Податкової митниці Міндоходів та ГУ Міндоходів у Полтавській області з суб'єктами господарювання та членами Громадської ради при ГУ Міндоходів у Полтавській області. В обговоренні взяли участь: начальник ГУ Міндоходів у Полтавській області Володимир Задорожний, т.в.о. начальника полтавської митниці Міндоходів Олег Черноусов, голова Громадської ради при Міндоходів у Полтавській області. Олексій Нестуля.

Під час засідання присутні обговорювали проект наказу Міністерства доходів і зборів України “Про надання підприємству статусу уповноваженого економічного оператора”. Зокрема доповідачі зупинилися на характеристиці привілеїв та сприянь, які надаватимуться органами доходів і зборів уповноваженому економічному оператору, перерахувавши види сертифікатів уповноваженого економічного оператора та його зобов’язання. А також, підкреслили те, що зазначеним нормативним документом законодавець значно розширив ті пільги, якими користуватиметься уповноважений економічний оператор, починаючи від спрощення митних процедур та завершуючи пільгами по переміщенню та просуванню товарів.

Під час зустрічі її учасники висловили свої пропозиції щодо зазначеного проекту. Зокрема член Громадської ради, директор спілки митних брокерів та декларантів Віталій Карюк акцентував увагу присутніх, що вищезазначені нормативно-правові акти слід взяти за основу, адже вони мають стати фундаментом для подальших законодавчих напрацювань. Також було висловлено конкретні пропозиції, а саме в проекті наказу Міністерства доходів і зборів України передбачити форму типової угоди між органом Міністерства доходів і зборів та підприємством, яке отримує статус уповноваженого економічного оператора, закріпити в проекті наказу оцінку відомостей претендентів від бізнесу окремо по кожному сертифікату і розширити коло учасників зовнішньоекономічної діяльності, які мають право отримати статус уповноваженого економічного оператора, а також законодавчо унеможливити випадки проведення оцінки відповідності підприємства критеріям уповноваженого економічного оператора з метою виявлення порушень митного законодавства та донарахування митних платежів.

В ході засідання “круглого столу” у обговоренні взяли участь: Олексій Нестуля, Володимир Задорожний та Олег Черноусов, які висловили своє переконання в тому, що завдяки пропозиціям від платників податків та громадськості вдасться врегулювати всі питання.

На завершення зустрічі доповідачі від ГУ Міндоходів в області нагадали присутнім про кампанію декларування доходів громадян, повідомивши про те, що відповідно до норм Податкового кодексу України, податкова декларація про майно стан і доходи подається до 1 травня, тобто граничний термін подання — 30 квітня 2014 року.

Головне управління Міндоходів у Полтавській області