Порядок оформлення декларації про доходи громадянами

Важливо знати, що декларація про доходи і майновий стан громадян та додатки до неї заповнюються таким чином, щоб забезпечити вільне читання тексту та збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання звітності, а саме друкованим способом, чорнильними або кульковими ручками синього або чорного кольору, так як заповнення олівцем не дозволяється. У декларації та додатках до неї не має бути підчисток, помарок, виправлень, дописок і закреслень. Так показники розділів з другого по восьмий декларації та додатках до неї проставляються у гривнях з копійками.

Щодо достовірності даних декларації та додатків до неї підтверджується власноручним підписом фізичної особи – платника податку або особи, уповноваженої на заповнення декларації.

Зокрема щодо доходів, які повинні відобразити громадяни у річній податковій декларації про майновий стан є доходи від підприємницької діяльності, від провадження незалежної професійної діяльності, від операцій з продажу нерухомого і рухомого майна. Сюди ж віднесемо доходи отримані від: двох і більше податкових агентів, особи, яка не є податковим агентом, будь-яких переходів права власності на об'єкти рухомого майна та від продажу власної сільськогосподарської продукції. Також громадяни повинні відобразити у річній податковій декларації доходи у вигляді неустойки, попередніх періодів, а також дохід від здачі в оренду майна фізичної особи. Повинні бути відображені, іноземні доходи, інвестиційний прибуток, спадщина, подарунки. Суму заборгованості, за якою минув строк позовної давності; окремі види доходів, що не підлягають оподаткуванню при нарахуванні чи виплаті; невикористані та неповернуті кошти у вигляді цільової допомоги; непогашена частина податку з суми поданої під звіт, при припиненні трудової діяльності, а також додаткові блага від третьої особи, суми боргу платника податку, нецільова благодійна допомога понад установлену норму і сума недоплати податку при припиненні трудової діяльності та кошти або майно, отримані як хабар – все це безперечно повинен відобразити громадянин у річній податковій декларації про доходи і майновий стан громадян .

 

Головне управління Міндоходів

у Полтавській області