Оперативниками Міндоходів Полтавщини вилучено 49 тисяч пляшок фальсифікованої горілки майже на 1,5 млн грн.

Як повідомив заступник начальника - начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Полтавській області Олег Пищенко в ході проведення оперативно-слідчих заходів по кримінальному провадженню, відкритому за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами СГД-виробника підакцизної продукції, працівниками оперативного управління Міндоходів у Полтавській області викрито незаконне виробництво лікеро-горілчаних напоїв, що проводилося за допомогою заводського обладнанням для їх масового виробництва.

Оперативними заходами встановлено, що службові особи вказаного СГД здійснюють незаконне виробництво та відвантаження необлікованих лікеро-горілчаних напоїв. З метою маскування незаконного виробництва, покупцям надавалися документи, відповідно до яких підакцизна продукція значилася як виготовлена на лікеро-горілчаних заводах сусідніх областей. Відповідним чином, на пляшки клеїлися етикетки із зазначенням назви продукції вказаних заводів, а також марки акцизного податку, що містять ознаки підробки.

Під час чергового відвантаження виготовленої таким чином продукції, оперативниками Міндоходів Полтавської області затримано вантажний автомобіль з причепом, за допомогою якого незаконно виготовлена продукція перевозилася за межі області для розповсюдження в торгових мережах. Під час огляду автомобіля вилучено 22 тисячі пляшок горілки, товарно-транспорті накладні, інша документація.

У ході проведення обшуків місця виробництва та складських приміщень, виявлено обладнання для масового виробництва алкогольних напоїв, спирт, водно-спиртова суміш, марки акцизного податку, етикетки горілки різних торгових марок, інше обладнання і фурнітура для розливу та пакування алкогольних напоїв, а також 27 тисяч пляшок лікеро-горілчаних напоїв з ознаками фальсифікації.

Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей складає майже 1,5 млн. грн.

За даними фактами відкриті кримінальні провадження за ознаками ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків) та 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), проводяться заходи для встановлення завданих державі збитків, а також замовників і розповсюджувачів продукції.

ГУ Міндоходів у Полтавській області