„Спрощенці” Полтавщини стабільно та в повному обсязі сплачують єдиний податок

Як повідомив начальник Головного управління Міндоходів у Полтавській області Володимир Задорожний, у 2013 році бюджет отримав від полтавських спрощенців 152,5 млн. грн., що на 34,1 % (або на 38,8 млн. грн.) більше, ніж у 2012 році. На сьогоднішній день по Полтавській області кількість фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, складає 34279 осіб.

Найпопулярнішою серед «єдинщиків» залишається друга група, на якій нині працюють 19,3 тис. підприємців - половина від загальної кількості „спрощенців”. Першу групу обрали 6,6 тисяч платників, третю – 8,4 тисяч.

За січень-лютий поточного року підприємці-«єдинщики» поповнили місцевий бюджет на 35,6 тис. грн., що на 11,3% ( на 35, тис. грн. ) більше, ніж за відповідний період минулого року.

Як стверджують аналітики, спрощена система досить затребувана серед підприємців малого та середнього бізнесу і є усі передумови для зростання кількості «спрощенців», оскільки ця система має очевидні переваги: помірні ставки податку (для 5-ї та 6-ї груп вони знижені з 7% і 10% до 5% та 7% відповідно), зручне ведення обліку, скасовані обмеження щодо кількості найманих працівників (для 5 і 6 груп). Крім того, спрощенці 1 та 2 групи подають звітність не щоквартально, а раз на рік.

Популярність єдиного податку серед малого бізнесу є результатом створення сприятливих умов для ведення бізнесу. За останні роки правила для спрощенців зазнали значних змін, додалося багато нових можливостей. Зокрема, тепер суб'єкти господарювання можуть подавати заяву на реєстрацію платником єдиного податку в електронному вигляді та скористатися перевагами електронної перевірки, протягом року змінювати групу і ставку податку, звітний період для другої групи - розширився з кварталу до року. Більше того, як і минулого року, цьогоріч діє мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу.

Головне управління Міндоходів у Полтавській області