Дохід у вигляді процентів або депозитний банківський рахунок

e-mail Друк PDF

Іноді платники задають питання: “Чи повинен громадянин відображати у податковій декларації про майновий стан і доходи дохід у вигляді процентів, нарахованих на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок?" Отож аналізуючи зазначимо, що відповідно до пп.164.2.8 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок (крім процентів, визначених у пп.165.1.2 та пп.165.1.41 п.165.1 ст.165 ПКУ, а саме: доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери, емітовані Міністерством фінансів України та на боргові зобов’язання Національного банку України (пп. 165.1.2 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) та доходів у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат (пп.165.1.41 п.165.1 ст.165 ПКУ).

При цьому, пп. 164.2.8 п.164.2 ст.164 ПКУ в частині включення до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок та абзаци другий - четвертий п.167.2 ст.167 ПКУ у частині оподаткування процентів набирають чинності з 1 січня 2015 року (абз. шостий п.1 р. ХІХ «Прикінцеві положення» ПКУ).Тож фізичні особи при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи мають право не відображати доходи у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок.

 

Головне управління Міндоходів

у Полтавській області