Землекористувачі Полтавської області за січень-березень 2014 року сплатили до бюджету понад 122 млн гривень

Фахівці Головного управління Міндоходів у Полтавській області нагадують, що відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Правильність оподаткування землі залежить від багатьох факторів і в першу чергу від того, на яких умовах надаються земельні ділянки, з якою метою, залежно від чого визначаються їх категорії, а також від наявності грошової оцінки землі.

Але разом з тим, діючим законодавством передбачені і певні категорії платників земельного податку, які мають право на пільги.

Так, від сплати податку з числа юридичних осіб звільняються: заклади культури, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури, громадські організації інвалідів, релігійні організації тощо.

Відповідно до Податкового кодексу, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Платники плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Звертаємо увагу власників землі та землекористувачів – юридичних осіб та громадян на своєчасність розрахунків із бюджетом. Адже кошти у вигляді земельного податку ідуть до скарбничок місцевих громад та використовуються ними на розвиток або вирішення соціально-економічних питань.

Інформаційно-комунікаційний відділ

ГУ Міндоходів у Полтавській області.