Бажаєте отримати довідку про доходи за інший, ніж квартальний (річний) звітний період – подайте декларацію з позначкою „довідково”

Щороку тисячі представників бізнесу звертаються до територіальних органів Міністерства доходів та зборів України за довідкою про доходи. Вона є необхідним документом у багатьох ситуаціях. Це може бути і оформлення кредиту в банківських установах, і подання довідки до фондів соціального страхування, і оформлення візових документів для ділової поїздки за кордон тощо.

Відповідно до статті 296.8 Податкового кодексу України, платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подавати до територіального органу Міндоходів України податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період. Водночас варто пам’ятати: це не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

Для отримання довідки про доходи за інший, ніж квартальний (річний) звітний період, фізичній особі-підприємцю – платнику єдиного податку необхідно подати декларацію з позначкою „довідково”.

При цьому у полі „місяць” рядка 2 розділу І „Загальні відомості” декларації через тире проставляється арабськими цифрами (тобто 1, 2, 3 і т.п.) порядковий номер першого та останнього місяця (включно), за який подається така декларація. Також у полі «рік» цього рядка арабськими цифрами проставляється рік, за який подається така декларація. Разом з тим, слід бути уважним при заповненні такої декларації та пам’ятати, що вона заповнюється наростаючим підсумком з початку року.

Орган доходів і зборів повинен видати довідку про доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

Інформаційно-комунікаційний відділ

ГУ Міндоходів у Полтавській області.