Застосування валютних курсів

Відповідно до постанови Правління Національного банку України від 31 березня 2014 року № 180 „Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів”, для цілей визначення податкових зобов’язань з податків та зборів (у тому числі митних платежів) протягом усієї доби застосовується офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин відповідної доби.

Як відомо, раніше курс гривні до вільно конвертованих валют і валют країн, що є головними зовнішньоекономічними партнерами України, а також курс банківських металів починали діяти наступного дня після дня їх затвердження. Відповідно ж до постанови № 180, вони починають діяти з моменту їх встановлення у день їх затвердження.

При цьому офіційний курс гривні до долара США буде встановлюватися на рівні середньозваженого ринкового курсу, формується у поточний робочий день за операціями з купівлі та продажу долара США, без передбачених раніше можливих відхилень ± 2%.

Крім того, у вищезазначеній постанові уточнюються зміни, які відбулися у назвах і кодах деяких іноземних валют, офіційний курс гривні до яких встановлює Національний банк України.

Зміна порядку розрахунку офіційного курсу гривні до іноземних валют і курсу банківських металів дозволить перейти до режиму гнучкого валютного курсу і виконати міжнародні зобов’язання України, а також сприятиме збереженню міжнародних резервів держави та підвищенню прозорості та ефективності девізної валютної політики Національного банку України.

Інформаційно-комунікаційний відділ

ГУ Міндоходів у Полтавській області.