Легальні зарплати полтавців – вагомий резерв для наповнення місцевих бюджетів

З метою наповнення місцевих бюджетів області органи Міндоходів використовують усі наявні резерви. Зокрема, одним із вагомих резервів збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджету залишається робота по погашенню заборгованості з виплати заробітної плати, на цьому наголосив виконуючий обов’язки начальника Головного управління Міндоходів у Полтавській області Василь Храмов. Для зменшення заборгованості з виплати заробітної плати та в подальшому дотримання платниками податків вимог чинного законодавства щодо своєчасності виплати заробітної плати та перерахування до бюджету утриманих сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, фахівці органів доходів і зборів області проводять роз'яснювальну роботу з керівниками підприємств - боржників. Як результат, протягом січня-березня поточного року частково та повністю погасили заборгованість 139 підприємств області на загальну суму майже 1,449 млн. грн., перерахували до бюджету 543,5 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та більш ніж 2,378 млн. грн. єдиного соціального внеску.

Важливим резервом наповнення місцевих бюджетів є легалізація доходів громадян. Працівники органів доходів і зборів області беруть активну участь у засіданнях робочих груп з координації роботи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення створених при міських та районних державних адміністраціях. Крім того, фахівці органів Міндоходів Полтавщини проводять індивідуально-роз'яснювальну роботу з керівниками підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам у розмірі нижчому за законодавчо встановлений рівень, та з'ясовують причини виплати низької заробітної плати. За результатами цієї роботи впродовж І кварталу цього року, підвищили рівень виплати заробітної плати 416 підприємств, до бюджету надійшло 171,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 253,9 тис. грн. єдиного соціального внеску.

Відповідна робота щодо збільшення розміру виплачуваної заробітної плати найманим працівникам проводиться і з фізичними особами -підприємцями. Так, протягом трьох місяців 2014 року фахівцями органів доходів і зборів області було проведено індивідуально-роз'яснювальну роботу із 368 фізичними особами підприємцями. Як результат, за рахунок підвищення розміру заробітної плати до бюджету додатково надійшло 67 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 124,1 тис. грн. єдиного соціального внеску.

Для упередження порушень податкового законодавства під час виплати доходів громадянам в області проводяться відповідні контрольно-перевірочні заходи, в ході яких виявляються неоформлені наймані працівники суб'єктів господарювання, факти виплати доходів громадянам без відповідного утримання податку на доходи фізичних осіб та неперерахування до бюджету належних сум податку на доходи фізичних осіб. Так, впродовж зазначеного періоду, із вказаного питання було перевірено 5 фізичних осіб - підприємців та 15 суб’єктів господарської діяльності - юридичних осіб. За результатами проведених документальних перевірок суб'єктів господарської діяльності донараховано понад 1 млн. грн.

З метою запобігання виплати заробітної плати „в конверті", органи Міндоходів області спільно з представниками виконавчих органів влади та органів міністерства внутрішніх справ постійно проводять спільні рейди по виявленню неоформлених належним чином найманих працівників. На сьогоднішній день, завдяки вжитим заходам виявлено 513 неоформлених найманих працівників, що в свою чергу забезпечило додаткові надходження до бюджету в сумі 236 тис. грн. До державної реєстрації додатково залучено 56 громадян.

Шановні громадяни, пам’ятайте, погоджуючись на зарплату „в конверті” – ви позбавляєте своє майбутнє гарантій та впевненості. Лише спільно, дотримуючись норм чинного трудового та податкового законодавства, ми можемо розірвати цей ланцюг тіньової економіки та привести нашу країну до процвітання.

Головне управління Міндоходів

у Полтавській області