Подання декларації та оподаткування інвестиційного прибутку

e-mail Друк PDF

Для розуміння вищезазначеного для початку варто поставити запитання, а чи необхідно подавати декларацію у разі відсутності інвестиційного прибутку (отримання збитків) від операцій з цінними паперами або якщо податок був сплачений податковим агентом? Тоді відповідь буде звучати так: інвестор зобов’язаний подати річну декларацію до органу податкової служби, в якому він перебуває на обліку, у будь-якому випадку, незалежно від того отримав він інвестиційний прибуток чи збиток, та незалежно від того, чи податок з доходів інвестора був сплачений податковим агентом (ст. 36, 49, пп. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України далі ПКУ).

Згідно пп. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу якщо за результатами 2013 року інвестор отримав інвестиційний збиток, його слід задекларувати до 1 травня 2014 року для зарахування у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами у 2014 році та наступних роках до повного його погашення.

Слід також врахувати, у разі, якщо сукупний інвестиційний дохід платника податку, уточнюємо, не прибуток, отриманий у 2013 р. в результаті продажу цінних паперів, не перевищує 1710 грн., а саме суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн., такий прибуток не включається до складу загального річного оподатковуваного доходу і на нього не нараховується податок на доходи фізичних осіб (пп. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170; пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169, пп. 164.2.9 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

 

Головне управління Міндоходів

у Полтавській області