За порушення вимог законодавства на ринку підакцизних товарів Полтавщини буде сплачено майже 184 тисячі гривень штрафних санкцій

За повідомленням управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління Міндоходів у Полтавській області в першому кварталі 2014 року проведено 31 результативну перевірку суб’єктів господарювання та виявлено 36 порушень вимог чинного законодавства. В тому числі: 1 факт зберігання алкогольних напоїв не маркованих марками акцизного податку; 5 фактів зберігання тютюнових виробів не маркованих марками акцизного податку; 12 фактів торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін; 11 фактів торгівлі тютюновими виробами за цінами вищими від визначених максимальних роздрібних цін; 1 факт зберігання тютюнових виробів в місці не внесеному до Єдиного державного реєстру; 3 факти роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій; 2 факти роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії; 1 факт продажу пива особі, що не досягла 18 років.

В результаті проведених перевірок за порушення вимог чинного законодавства прийнято рішення про застосування фінансових санкцій до суб’єктів господарювання на суму 183,9 тис. грн.

В управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів в області нагадують, що втратити ліцензію можна за продаж алкоголю та тютюну у невизначених для цього місцях, несплату чергового платежу за ліцензію протягом 30 днів від моменту її призупинення, а також за заявою суб’єкта господарювання. Крім того, відповідно до чинного законодавства, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім також карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.

 

Головне управління Міндоходів у Полтавській області