Зміни в оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб

У 2013 році фізичні особи не сплачували податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Пороте, згідно зі статтею 265 „Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки” Податкового кодексу податкове/податкові повідомлення рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем реєстрації до 01 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Таким чином, у 2014 році фізичним особам податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується за перший базовий податковий (звітний) період – 2013 рік і базою оподаткування буде житлова площа об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток.

Крім того, нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з житлової площі об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток за звітні 2013 та 2014 рік має ґрунтуватися на рівності усіх платників перед законом.

Отже, обчислення сум податку для фізичних осіб за звітній 2014 рік відбуватиметься у 2015 році до 01 липня, а податок буде розрахований з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01 січня 2014 по 31 березня 2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки з 01 квітня 2014 по 31 грудня 2014 (включно).

Інформаційно-комунікаційний відділ

ГУ Міндоходів у Полтавській області