Питання оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами

З 01.04.2014 року набрали чинності зміни щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

У статті 265 Податкового кодексу слова „житлова площа” замінено словами „загальна площа”, у результаті чого змінилася база оподаткування для власників об’єктів житлової нерухомості.

Платники податку – юридичні особи зобов’язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 року, тобто до дати зміни бази оподаткування, у якій розраховано податкове зобов’язання за 2014 рік з поквартальною розбивкою.

Щодо зміни бази оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податкові зобов’язання платників податку – юридичних осіб потребують перерахунку з урахуванням загальної площі об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток, як бази оподаткування для такого податку з 01.04.2014 року. При цьому, перерахунок податкового зобов’язання за І квартал проводити не потрібно.

За результатами перерахунку пропонується подати не пізніше 30.07.2014 року уточнюючі декларації. До даної декларації платник має право додати доповнення, у якому зазначити, що податкові зобов’язання збільшуються на виконання вимог статі 265 „Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки” Податкового кодексу зі змінами, внесеними Законом України від 27 березня 2014 року № 1166-VII „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”.

Таким чином, до затвердження нових форм звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платникам податків юридичним особам у колонці 3 «Житлова площа об’єкта житлової неpyxoмocті» форми декларації, затвердженої наказом, та колонці 7 „ЖИТЛОВА площа відповідно до документів, що підтверджують право власності (усього)”, у колонці 9 „Розмір частки/поділу житлової площі, яка знаходиться у спільній частковій, спільній сумісній власності” додатка до такої декларації пропонується вказувати (зазначати) загальну площу об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки.

Інформаційно-комунікаційний відділ

ГУ Міндоходів у Полтавській області