Від барвистого вишивання – до сумлінного декларування!

В центрі Полтавщини у мальовничій місцевості розташувалися землі Решетилівського району, на яких розкинулися блакитними перлинами річки Псьол та Говтва. Весною, коли все навкруги оживає, Решетилівщина постає перед нами у білій вишиванці, розшитій вишневим та каштановим цвітом. Проте багатими на красу є не лише решетилівські землі, а й витвори місцевих майстринь. З кінця ХІХ с¬тол¬іття ¬Ре¬ше¬ти¬л¬івка є одним з центрів ¬нар¬од¬ного тк¬а¬цтва, ¬ки¬лим¬а¬р¬ства і ¬ви¬ш¬ивки. Св¬оїми ¬ви¬ро¬бами м¬а¬й¬стри п¬рос¬ла¬вили полтавський край не ті¬льки в Ук¬р¬аїні, а й за її ¬ме¬жами. Твори місцевих вишивальниць демонструвалися на міжнародних виставках в Парижі, Санкт-Петербурзі, Харкові, Москві, де отримали широке визнання. Більш того, орнаментальний килим, що прикрашає один із залів Організації Об’єднаних Націй, справа рук решетилівської майстрині гобелена, члена Національної спілки художників України, Надії Бабенко.

Самобутня решетилівська вишивка білим по білому та ткацтво гобеленів ніколи не втратять своєї актуальності, вони завжди в пошані. А вишиту сорочку мріє мати у своєму гардеробі кожна справжня модниця. Традиції художньої майстерності живі й понині. Решетил¬ів¬ський ¬ху¬д¬ожній про¬фес¬ійний ¬ліцей - один із небагатьох в Україні, що продовжує славні звичаї народної творчості минулих поколінь, поєднуючи їх із сучасністю.

В рамках проведення акції „Задекларовані доходи для розквіту свого краю” працівники Полтавської міжрайонної державної податкової інспекції зустрілися з учнями та викладачами прославленого навчального закладу. Заступник начальника інспекції, начальник Решетилівського відділення ПМДПІ Володимир Корсун розповів, що в Україні триває кампанія з декларування доходів громадян, яка стартувала 1 січня 2011 року. До 1 травня 2011 року громадяни мають подати декларацію про доходи за минулий рік.

„У минулому 2010 році 676 мешканців Решетилівського району самостійно задекларували такі доходи та сплатили до бюджету більше 267 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб”, - відзначив Володимир Корсун. Зокрема, 88 декларантів сплатили до бюджету майже 160 тисяч гривень податку внаслідок отримання доходу у вигляді спадщини, 284 декларації подано громадянами, які одноосібно обробляють земельні ділянки - сума задекларованого доходу склала 285 тисяч гривень. Крім того у 2010 році надходження від погашення заборгованості по інвестиційному прибутку склали 453 тисячі гривень. Всі ці кошти були спрямовані на вирішення соціальних потреб районної громади. Так, на обладнання автостоянок у Решетилівці витрачено майже 30 тисяч гривень, більше 100 тисяч гривень спрямовано місцевою владою для облаштування та ремонту закладів культури, освіти та охорони здоров’я, придбання для дитячих садочків району пральних машин, холодильників та іншої побутової техніки.

Ліцеїсти активно спілкувалися з податківцями, їх цікавили питання щодо подання декларації з метою отримання податкової знижки, оподаткування самозайнятих осіб та інші. На завершення зустрічі податківці подарували вихованцям ліцею календарі та листівки з інформацією про декларування доходів громадян, виготовлену працівниками Решетилівського відділення Полтавської МДПІ.

З початку 2011 року свій дохід вже задекларували 42 мешканці Решетилівщини, які сплатили до бюджету більше 20 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб.

За матеріалами Полтавської МДПІ