Єдиний податок і мобілізація

Єдиний податок фізичні-особи – підприємці платники першої, другої груп сплачують авансовий внесок не пізніше 20 числа поточного місяця.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюються контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Водночас зазначаємо, що платники єдиного податку першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.

Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку третьої та п’ятої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Нарахування авансових внесків для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої і другої категорії груп, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи мають підстави вважати податковий борг платника єдиного податку безнадійним, що підлягатиме списанню, якщо буде надано підтверджуючий документ із військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах. При цьому, контролюючі органи не застосовуватимуть до даної категорії платників штрафні санкції та пеню з єдиного податку на період перебування їх на військовій службі.

Крім того, фізичні особи призвані на військову службу, які отримують грошове забезпечення, зокрема і фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (не використовують працю найманих працівників), звільняються від сплати єдиного внеску (за себе).

Умовою звільнення від сплати є нездійснення господарської діяльності у цей період, неотримання доходів та надання підтверджуючих документів з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.

Інформаційно-комунікаційний відділ

ГУ Міндоходів у Полтавській області