Податкова грамотність Полтавщини – від профспілок до аграріїв

Сьогодні, коли норми Податкового кодексу України активно впроваджуються в життя високопрофесійний фахівець податківець, який може надати кваліфіковану допомогу у роз’ясненні окремих положень Податкового кодексу України та особливостей застосування їх на практиці – стає бажаним гостем на кожному громадському зібранні. Якщо ж ці збори орієнтовані на певну публіку та об’єднують багатьох людей яких цікавить спільна тема – діалог з представниками державної податкової служби стає винятково необхідним.

Це довели і семінари присвячені нововведенням Податкового кодексу України, що днями пройшли в управлінні агропромислового розвитку Полтавської ОДА, де зібралися представники всіх районних асоціацій фермерських господарств області, в Полтавському університеті економіки і торгівлі, де зустрілися викладачі обліково-фінансових дисциплін вищих навчальних закладів області, в Аграрному коледжі управління і права Полтавської державної аграрної академії та Полтавській обласній раді професійних спілок.

Понад 200 головних бухгалтерів та економістів управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій і головних бухгалтерів сільськогосподарських підприємств Полтавщини зібралися щоб поспілкуватися з професійних питань та обговорити особливості застосування норм Податкового кодексу і зміни в оподаткуванні сільгосппідприємств.

Начальник головного управління агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Сень, зазначив, що тему змін в податковому законодавстві, і всього що з цим пов’язано краще за все обговорювати зі спеціалістами, фахівцями Державної податкової адміністрації у Полтавській області, які є бажаними гостями на семінарі. Сільгоспвиробників, присутніх у залі цікавили особливості цьогорічного справляння фіксованого сільськогосподарського податку, сплати податку на додану вартість суб’єктами спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, рибальства, питання оподаткування доходів фізичних осіб, зокрема від відчуження власної сільськогосподарської продукції, проведення цьогорічної кампанії декларування доходів громадян та чимало інших питань. В ході спілкування лекторів із учасниками семінару всі бажаючи отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

Не менший відгук у публіки отримав і інший семінар-навчання присвячений особливостям застосування норм Податкового кодексу України для неприбуткових установ та організацій на якому зібрався весь профспілковий актив Полтавщини. Перший заступник голови Полтавської облпрофспілки Юрій Рижков наголосив на початку зустрічі, що така форма співпраці між податковою службою регіону та профспілками Полтавщини – є вкрай важливою саме сьогодні, коли питання пов’язані з впровадженням Податкового кодексу України хвилюють практично кожного громадянина. Податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, оподаткування благодійної допомоги, декларування доходів громадян, отриманих у 2010 році – ось не повний перелік питань, що розглядалися під час зборів.

З впровадженням Податкового кодексу України подібні семінари стали не тільки вимогою часу, а й новим рівнем спілкування податкової служби з платниками податків. Зокрема у планах фахівців Державної податкової адміністрації Полтавщини обов’язково взяти участь в підготовці та організації навчального процесу при курсах підвищення кваліфікації державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування. Одним словом фахівці державної податкової адміністрації області завжди готові вести конструктивний діалог з платниками податків та знаходити спільне вирішення проблемних питань.

Управління масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА у Полтавській області