Підакцизним товарам – пильна увага

З метою забезпечення ефективного контролю за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства України при здійсненні ними діяльності у місцях масового відпочинку громадян, ГУ Міндоходів у Полтавській області видано відповідне розпорядження та затверджено план оперативних заходів.

Особливу увагу приділено господарським об’єктам, які здійснюють продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів, зокрема в сфері ресторанного господарства, враховуючи той факт, що останнім часом активізувалась незаконна діяльність з підпільного виготовлення та реалізації фальсифікованих підакцизних товарів. Протягом курортно-відпускного сезону 2014 року працівниками ГУ Міндоходів у області проведено 95 фактичних перевірок суб’єктів господарювання вказаної категорії. За результатами перевірок застосовано близько 3 млн.грн. фінансових санкцій. Найпоширенішими порушеннями є проведення розрахункових операцій без застосування реєстраторів розрахункових операцій, неведення у встановленому законодавством порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації та зберігання, недотримання розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін при реалізації алкогольних напоїв.

Окремо слід приділити увагу результатам роботи в даному напрямку працівників оперативного управління Міндоходів у Полтавській області. В ході реалізації розроблених план-заходів протягом серпня-вересня поточного року оперативними співробітниками області у правопорушників з незаконного обігу вилучено всього підакцизних товарів на суму 2,29 млн.грн., в тому числі: лікеро-горілчаних виробів 2768 дал на суму 2,21 млн.грн.; тютюнових виробів 5141 пачка на суму 0,08 млн.грн. Відносно правопорушників складено 7 протоколів про адміністративні правопорушення та обліковано 2 кримінальних правопорушення за ознаками ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), на даний час триває досудове слідство.

Головне управління Міндоходів

у Полтавській області